Spełnij marzenia "Ślub w plenerze"

Sluby w plenerze plakat

Wiele Par Młodych pragnie, aby ich ślub był oryginalny i wyjątkowy. Aby sceneria ceremonii na zawsze została w pamięci gości weselnych. W Połczynie-Zdroju możliwy jest ślub w terenie. Również dla par spoza gminy.

To świetny pomysł, aby przenieść ceremonię z sali urzędu stanu cywilnego w otwartą przestrzeń, w alejkę przepięknego połczyńskiego parku, czy na kwiecisty pomost jednego z połczyńskich pensjonatów. Dla wielu nowożeńców to urzeczywistnienie marzeń. Marzeń, które należy spełniać.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych dzięki nowelizacji ustawy z dnia 29 września 1986 r. Prawo o aktach stanu cywilnego, wyszło naprzeciw potrzebom Młodych Par i od 2015 r. stworzyło możliwość wzięcia ślubu w cywilnego w plenerze. Jedyne obostrzenia dotyczące ślubu „pod chmurką” mówią, że jeśli odbywa się on poza murami Urzędu Stanu Cywilnego, powinien zostać zawarty w miejscu, które nie zakłóca powagi i dostojności ceremonii oraz gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich jego uczestników:

Na wniosek osoby zamierzającej zawrzeć małżeństwo kierownik urzędu stanu cywilnego przyjmuje oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza urzędem stanu cywilnego w okręgu rejestracji stanu cywilnego, w którym jest on właściwy, jeżeli wskazane we wniosku miejsce zawarcia małżeństwa zapewnia zachowanie uroczystej formy jego zawarcia oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński.

Ślub w plenerze to wiele przygotowań i pracy, ale warto się poświęcić i sprawić, aby był on jak najbardziej wyjątkowy i niepowtarzalny. Zwłaszcza, jeśli chcemy, aby ten najważniejszy dzień w życiu był też dniem niezapomnianym dla gości, a ceremonia zapierała dech w ich, ale i naszych piersiach.

Kontakt w sprawie plenerowego ślubu w połczyńskim USC – pod nr tel. (94) 36 63 188, e-mail uscatpolczyn-zdroj [dot] pl Ślub cywilny można wziąć w połczyńskim USC, bez względu na zameldowanie. Dotyczy to także ślubu w terenie. Zapraszamy!

Na zdjęciach: Plenery połczyńskiego Parku Zdrojowego są doskonałym miejscem na ślub. Zapraszamy pary z całego regionu!

Pliki do pobrania
Pobierz