Data publikacji

Miód Połczyński - tradycja pokoleniowa bartników rodziny Mankiewiczów

Pszczele Cuda

#SzwajcariaPołczyńska  Cykl artykułów informujących o lokalnych usługodawcach i producentach, którzy działają w ramach marki regionalnej Szwajcaria Połczyńska.
Gdzie można kupić unikalne, markowe, a przede wszystkim zdrowe Miody Połczyńskie i nie tylko? Wystarczy pójść do sklepiku przy muszli koncertowej w połczyńskim Parku Zdrojowym. W pogodne dni przy wejściu do Parku firma ustawia również kram.
 Kto ma ochotę na zdecydowanie więcej, może odwiedzić bazę w Ogartowie (nr 62). Rodzina Mankiewiczów prowadzi sprzedaż hurtową, detaliczną i oczywiście wysyłkową.
A jak właściciele opowiadają o swojej historii?
- Mój dziadek Wiktor Mankiewicz, przesiedleniec z kresów wschodnich, przywiózł ze sobą w pociągu cztery kuszki słomiane wraz z pszczołami. Osiedlił się na terenie okolic Połczyna-Zdroju {miejscowość Toporzyk}. Jego pasieka liczyła od kilku do kilkunastu uli. Po śmierci dziadka pasiekę przejął jego syn Franciszek Mankiewicz, razem z moją mamą. Od najmłodszych lat miałem do czynienia z pszczołami. Mając 22 lata założyłem własną pasiekę. Z biegiem lat wraz z żoną utworzyliśmy profesjonalną pasiekę zawodową liczącą ponad 600 rodzin pszczelich. Położona jest w przepięknej okolicy Drawskiego Parku Krajobrazowego (Natura 2000), bogatego w pożytki pszczele, a ubogiego w przemysł, co daje niesamowity smak i walory prozdrowotne miodom produkowanym przez nasze pszczoły. Oferujemy miód rzepakowy, wielokwiatowy, z facelii, z borówki am., z chabru, klonowy, gryczany, lipowy ze spadzią, leśny, wrzosowy. Ponadto polecamy pierzgę - bogatą w witaminy łatwo przyswajalne przez nasz organizm, kit pszczeli - czyli naturalny antybiotyk z ula, wosk pszczeli z którego wyrabiamy prawdziwe świece woskowe.
Pozdrawiamy - Pasieka Rodzinna Mankiewiczów!
Telefon: 660 230 799

 

Najczęściej czytane

Kondolencje
Data publikacji:
więcej informacji
Data publikacji:
Informujemy, że z dniem 30 czerwca 2024 r. kończy się wsparcie oferowane dotychczas na podstawie art. 13 ustawy pomocowej, polegające na zapewnieniu świadczenia pieniężnego gospodarzom, którzy na włas…
więcej informacji
Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie / Muzeum Ziemi Pomorskiej w Siemczynie
Data publikacji:
Cykl artykułów informujących o lokalnych usługodawcach i producentach, którzy działają w ramach marki regionalnej #SzwajcariaPołczyńska W dużym, liczącym około 3,4 ha, założonym jeszcze w latach 30-ty…
więcej informacji