Data publikacji
Mieszkańcy

Wczasy dla dzieci i nie tylko

Dom Wczasów Dziecięcych mieści się niemal na końcu ulicy Grunwaldzkiej - ulicy barwnych parasoli

Tanio i dobrze. Do tego smacznie i zdrowo. Tak można wypocząć i zjeść dzięki ofercie Zespołu Placówek Oświatowych w Połczynie-Zdroju. Przez cały rok!
#SzwajcariaPołczyńska Cykl artykułów informujących o lokalnych usługodawcach i producentach, którzy działają w ramach marki regionalnej Szwajcaria Połczyńska.

Placówka o której mowa mieści się w centrum uzdrowiska, położonego tuż przy słynącej z kolorowych parasoli ulicy Grunwaldzkiej. Obecny deptak na ul. Grunwaldzkiej to historyczny Szlak Solny. Pod stylowym brukiem znajdują się drewniane podkłady starodawnej drogi – jednego z najważniejszych szlaków handlowych średniowiecza. 

CAŁOROCZNE POBYTY WYPOCZYNKOWE, KOLONIE LETNIE I ZIMOWE.
Zespół Placówek Oświatowych jest kolejnym podmiotem, który dołączył do marki Szwajcaria Połczyńska. To miejsce, gdzie zorganizowane grupy mogą udać się na pobyty wypoczynkowe, znaleźć niedrogi nocleg i smaczne domowe wyżywienie. 
To świetne miejsce, aby zorganizować kolonie, zielone szkoły, obozy, czy wycieczki po historycznej Szwajcarii Połczyńskiej.
ZPO zlokalizowany jest praktycznie w samym centrum połczyńskiego kurortu w strefie uzdrowiskowej „A”. Doskonałą opiekę znajdą tam przede wszystkim dzieci, które od lat korzystają z pobytów zdrowotnych w tym miejscu.
Pokoje 2, 3-osobowe (z łazienką) w każdym pokoju: telewizor, umywalka z ciepłą i zimną wodą. Urządzenia rekreacyjne: klub, sala gimnastyczna, pomieszczenie do gry w tenisa stołowego, w sąsiedztwie boisko do piłki siatkowej i koszykowej, plac zabaw, a obok pełny kompleks boisk szkolnych.
ZPO ma w ofercie opiekę lekarską i pielęgniarską (na życzenie za dodatkową odpłatnością).
UWAGA: jeżeli grupa liczy co najmniej 20 osób i jest na co najmniej 3-dniowym pobycie, otrzymuje *GRATISOWĄ wycieczkę autokarem do Kołobrzegu! (*oferta nie dotyczy okresu wakacji i ferii zimowych).
Możliwe jest również przeprowadzenie diagnostyki psychologicznej, pedagogicznej i logopedycznej.

BURSA 
Bursa Szkolna w Połczynie–Zdroju jest placówką opiekuńczo-wychowawczą przeznaczoną przede wszystkim dla uczniów połczyńskich szkół. Mieszkańcami są uczniowie szkół podstawowych (7-8 klasa) oraz szkół ponadpodstawowych.
Młodzież ma zapewnioną całodobową opiekę (od niedzieli  do piątku) i wszechstronną pomoc ze strony dyrekcji i wykwalifikowanych wychowawców. Grono wychowawców współpracuje z lokalnymi szkołami, kontrolując i dopingując młodzież w nauce, zapewnia pomoc edukacyjną przez indywidualną pracę z uczniem.
Bursa oprócz zapewnienia opieki wychowawczej, sanitarno-higienicznych warunków zakwaterowania i odpowiednich warunków do nauki, stwarza wychowankom możliwości rozwijania zainteresowań i uzdolnień, uczestnictwa w kulturze, uprawiania sportu i turystyki.

IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE
To oferta przede wszystkim z myślą o mieszkańcach okolicy. Chrzciny, komunie i stypy – wszystkie te okolicznościowe spotkania można zorganizować właśnie tutaj, w ZPO. W ofercie jest kompleksowa obsługa, która z pewnością odbierze dodatkowych trosk!

OBOZY SPORTOWE
Trudno sobie wyobrazić lepsze miejsce na organizację obozów sportowych. Uzdrowiskowy Połczyn-Zdrój to miejsce słynące z mikroklimatu i długowieczności mieszkańców. W dodatku jest dużo taniej niż nad morzem (niecała godzina drogi do Bałtyku), a na miejscu znajduje się wszystko, co potrzeba. Wiedzą o tym sportowcy odbywający tu rozgrywki na szczeblu wojewódzkim, czy krajowym.
Co my tu mamy?
- modernizowany Stadion Miejski,
- Hala widowiskowo – sportowa,
- Boisko Orlik,
- Asfaltowa ścieżka rowerowa z bajecznymi widokami na dziką przyrodę (Połczyn – Zdrój / Złocieniec 30 km), rowerowe trasy Mistrzów Polski, trasy rowerowe i trekkingowe w rezerwacie „Dolina Pięciu Jezior” 
- Korty tenisowe,
- basen kryty i modernizowany basem letni
- Wypożyczalnia rowerów.

TURNUSY INTEGRACYJNO - ADAPTACYJNE

To oferta na miarę współczesnych, zabieganych i stresujących czasów. We współpracy z fachowcami z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej oferowane są arcyciekawe programy:
•    Jak zdrowiej i świadomiej żyć
•    Integracja grupy - poznajemy się
•    Rozwój osobisty - budowanie pojęcia własnej wartości
•    Komunikowanie się - przełamywanie barier, umiejętność słuchania
•    Asertywność - rozwijanie zachowań asertywnych
•    Rozwiązywanie problemów - kształtowanie umiejętności podejmowania decyzji
•    Plan Profilaktyki Zdrowotnej
•    Program Edukacji Ekologicznej.
Oczywiście, ze względu na bliskość uzdrowiska istnieje możliwość wykupienia dodatkowych specjalistycznych zabiegów leczniczych w indywidualnych przypadkach. 
To znakomicie uzupełni ofertę pobytową w ZPO.

WYNAJEM DŁUGOTERMINOWY
W obiekcie przy ul. Grunwaldzkiej możliwe jest także zakwaterowanie długoterminowe w niezwykle korzystnej cenie. Już za 800 zł/os. można mieszkać przez cały miesiąc. Cena obejmuje media! 
Nie ma problemu, aby na miejscu wykupić całodzienne wyżywienie. Szczegóły takiego pobytu należy uprzednio ustalić z obsługą DWD. 

USŁUGI   ŻYWIENIOWE
Doskonale przygotowana kuchnia i doświadczeni pracownicy potrafią sprawnie przygotować wyżywienie na zamówienie. Jest to oferta dla firm i osób fizycznych po wcześniejszym uzgodnieniu cen i zakresu.  

PRALNIA
ZPO świadczy usługi prania, zarówno dla osób fizycznych, jak i firm. 

KONTAKT: Zespół Placówek Oświatowych
78-320 Połczyn-Zdrój, ul. Grunwaldzka 33
woj. zachodniopomorskie
telefon: 94 36 620 93
www.dwd-polczyn.pl 
e-mail:dwdatdwd-polczyn [dot] pl 
Osoba do kontaktu w sprawie rezerwacji:

Daniel Majkowski
Tel.: 502 123 802            
e-mail: dwdatdwd-polczyn [dot] pl

Recepcja: 94 36 62 082
e-mail: recepcjaatdwd-polczyn [dot] pl

 

Najczęściej czytane

Kondolencje
Data publikacji:
więcej informacji
Data publikacji:
Informujemy, że z dniem 30 czerwca 2024 r. kończy się wsparcie oferowane dotychczas na podstawie art. 13 ustawy pomocowej, polegające na zapewnieniu świadczenia pieniężnego gospodarzom, którzy na włas…
więcej informacji
Henrykowskie Stowarzyszenie w Siemczynie / Muzeum Ziemi Pomorskiej w Siemczynie
Data publikacji:
Cykl artykułów informujących o lokalnych usługodawcach i producentach, którzy działają w ramach marki regionalnej #SzwajcariaPołczyńska W dużym, liczącym około 3,4 ha, założonym jeszcze w latach 30-ty…
więcej informacji