Park zdrojowy

Połczyn-Zdrój jest najstarszym miastem o walorach uzdrowiskowych w Polsce. Park to jego duma, w której można odetchnąć pełną piersią. Wokół 80 hektarowego zabytkowego Parku i w jego wnętrzu znajdują się obiekty uzdrowiskowe, kwietne dywany, wodotryski, altany, a także zabytkowa pijalnia wody „Joasia”. Występuje tam ponad 60 gatunków drzew i krzewów. W okolicznych sklepikach można zaopatrzyć się w lokalne produkty i pamiątki. Nie brakuje infrastruktury dla dzieci. W odległości kilkuset metrów wznosi się XIII-wieczny zamek (obecnie biblioteka).

Plenery połczyńskiego Parku Zdrojowego są także doskonałym miejscem na ślub. Ratusz zaprasza pary z całego regionu! Kontakt przez USC.

Nietypowy, sierpniowy spacer po francuskiej części Parku Zdrojowego - chlubie miasta Połczyn-Zdrój. Na nagraniu zobaczycie Państwo główną aleję spacerową najstarszej części parku, zabytkową pijalnię wody "Joasia", kwietne dywany, tężnię solankową, odrestaurowaną fontannę oraz Amfiteatr Zdrojowy - film Miłosza Rychtera