Data publikacji
Mieszkańcy

Znicze pamięci w 75. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego – 25 maja 2023

Znicze pamięci w 75. rocznicę śmierci rtm. Witolda Pileckiego

25 maja 2023 r. o 21.30 – w godzinę śmierci rtm. Witolda Pileckiego, zamordowanego z wyroku komunistycznego sądu w więzieniu na warszawskim Mokotowie – w całym kraju zapłoną znicze pamięci.
Dzisiaj Burmistrz Połczyna-Zdroju Sebastian Witek wraz z Sekretarzem gminy Jackiem Brzozowskim oraz harcerzami ZHR z 1 Połczyńskiej Drużyny Harcerzy ,,Zdrój’’ pod przewodnictwem drużynowego Wojciecha Kalinowskiego złożyli wiązankę i znicze pod pomnikiem rotmistrza przy tablicy na skwerze przy ul. 5 Marca, nieopodal Kościoła Niepokalanego Poczęcia NMP.

Więcej informacji na stronie IPN: https://ipn.gov.pl/pl/witold-pilecki/185403,Znicze-pamieci-w-75-rocznice-smierci-rtm-Witolda-Pileckiego-25-maja-2023.html#

Najczęściej czytane

Informacja
Data publikacji:
Informacja Z uwagi na wysokie temperatury  w pomieszczeniach biurowychw dniu 26.06 Urząd Miejski będzie czynny do godziny 13:30
więcej informacji
Informacja
Data publikacji:
więcej informacji
Informacja
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
Informacja Z uwagi na wysokie temperatury  panujące wewnątrz budynku urzędu w dniu 25.06.2026 r. Urząd Miejski będzie czynny  do godziny 14:00 Za utrudnienia przepraszamy.
więcej informacji