Data publikacji
Mieszkańcy

Velo Baltic 2023 zbliża się wielkimi krokami

Uczestnicy spotkania organizacyjnego w połczyńskim Ratuszu

Dziś (17.03.2023 r.) przed południem odbyło się kolejne spotkanie dotyczące organizacji Mistrzostw Polski w kolarstwie grawelowym 2023 które odbędą się 8-9 lipca na terenie #SzwajcariaPołczyńska.
Burmistrz Sebastian Witek wraz z Zastępcą Emilią Mazur rozmawiali o szczegółach przebiegu trasy po gminach mikroregionu Szwajcarii Połczyńskiej z przedstawicielami organizatora, czyli Fundacji Promowania Sportu - Jarosławem Maryczem, siedmiokrotnym kolarskim Mistrzem Polski i Wicemistrzem Europy w kolarstwie szosowym, Marcinem Bachtiakiem i Jakubem Głuszko, pasjonatami i propagatorami sportu rowerowego.
- Szwajcaria Połczyńska to przepiękny, zielony teren z krętymi drogami świetnie nadającymi się na trasę wyścigów kolarskich. Naszymi działaniami wspieramy jej promocję. Korzyść jest więc obopólna – tak J. Marycz tłumaczy współpracę z mikroregionem.
Organizacja Mistrzostw została powierzona Fundacji przez Polski Związek Kolarski. Trasa praktycznie już jest dopięta i niebawem pojawią się dalsze informacje i ruszą zapisy.
Zapraszamy do obserwowania profilu (6) Velo Baltic - wyścigi rowerowe | Koszalin | Facebook

Fundacja Promowania Sportu z siedzibą w Koszalinie, została powołana 19 lutego 2021 roku. W trakcie dwóch lat zorganizowano 11 wydarzeń sportowych w trakcie których łącznie udział wzięło przeszło 2000 uczestników z Polski, Niemiec, Ukrainy czy Hiszpanii.

W roku 2023 Fundacja Promowania Sportu zorganizuje cykl szosowych imprez rowerowych pod nazwą „QFLEX VELO BALTIC” składający się z trzech wydarzeń: w Połczynie-Zdroju, Karlinie oraz Koszalinie. W dniach 8-9 lipca w Popielewie odbędą się natomiast Grawelowe Mistrzostwa Polski.
WARTO JUŻ DZIŚ POMYŚLEĆ, GDZIE ZANOCUJECIE I CO BĘDZIECIE JEŚĆ:
Kontakty | Połczyn-Zdrój (polczyn-zdroj.pl)
#odkrywajpomorzezachodnie

 

Najczęściej czytane

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 20-22.04.2024 R. MOŻLIWE PRZYMROZKI
Data publikacji:
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE 20-22.04.2024 R. MOŻLIWE PRZYMROZKI…
więcej informacji
PLAKAT
Data publikacji:
Przypominamy, że trwa plebiscyt #SuperDzielnicowy 2024, który jest jednym z wydarzeń realizowanych w 2024 r. w ramach wspólnej akcji społecznej Komendy Głównej Policji oraz Telewizji Puls #DzielnicaBE…
więcej informacji