Data publikacji
Mieszkańcy

Konferencja pt. „Wilk w Polsce – zarządzanie gatunkiem”

Konferencja pt. „Wilk w Polsce – zarządzanie gatunkiem”

W dniu 4 grudnia br. Radny Rady Miejskiej Adam Słabkowski, przy aprobacie i wsparciu Burmistrza Połczyna-Zdroju, zorganizował Konferencję pt. „Wilk w Polsce – zarządzanie gatunkiem”.
Podczas wydarzenia prelegentami byli: prof. dr hab. Henryk Okarma, specjalista w badaniach nad ssakami drapieżnymi, w tym wilkiem, rysiem i żbikiem, oraz Państwo Jaworscy ze Stowarzyszenia „Forum dla Natury”.
W dyskusji głos zabrali również Krzysztof Załuska – Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Bioróżnorodności „Matecznik” oraz Antoni Przybylski – Redaktor Zachodniego Poradnika Łowieckiego.
Oprócz ogólnej wiedzy o zachowaniach wilka omówiono coraz częściej pojawiające się konflikty na linii wilk-człowiek, wynikające ze znaczącego wzrostu populacji tego drapieżnika.
Zdaniem uczestników niezbędne jest opracowanie i wdrożenie planu zarządzania gatunkiem. 
Podczas spotkania wypracowano wspólne stanowisko w tej sprawie, które w formie petycji ma zostać wkrótce przedłożone w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
Warto obejrzeć materiał z konferencji, który dostępny jest pod linkiem: 
https://szczecin.tvp.pl/.../wilk-w-polsce-wzrost...

Tekst : Wydział Komunalny i Ochrony Środowiska

Najczęściej czytane

Ostrzeżenie meteorologiczne 25.06.2026 r.- 28.06.2026 r.
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
więcej informacji
Plakat
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
Upał to stan pogody, gdy temperatura powietrza przy powierzchni ziemi przekracza 30 st. C. W ciągu dnia, najwyższa temperatura występuje pomiędzy godziną 15 a 18, a nie jak się powszechnie sądzi - w p…
więcej informacji
Kolejna inwestycja drogowa w Gminie Połczyn-Zdrój
Data publikacji:
  • Mieszkańcy
Gmina Połczyn-Zdrój podpisała umowę na realizację zadania „Naprawa 1100 m drogi gminnej nr 305002Z na działce 526/3 w obrębie Bronowo”. Prace wykona firma KRAMPE- REDŁO Sp. z o.o. z Redła. Wartość pod…
więcej informacji