Magdalena Bogdańska-Maciak

Magdalena Bogdańska-Maciak[0]

Ur. 9 maja 1975 r. - polonistka, redaktorka, autorka artykułów i książek dla dzieci, koordynatorka projektów edukacyjnych i wydawniczych. Mama Jurka i Witka.
 
Absolwentka polonistyki, interdyscyplinarnych studiów nad dzieciństwem i prawami dziecka oraz podyplomowego dziennikarstwa.
 
Uczyła języka polskiego w połczyńskim gimnazjum. Przez wiele lat była redaktorką naczelną pism edukacyjnych dla dzieci i młodzieży „Kumpel" i „Victor". Prowadzi firmę Slow Education, w której skupia się na tworzeniu treści i wydarzeń edukacyjnych (akcje promujące czytanie, nowoczesną, pozasystemową edukację; warsztaty edukacyjne dla dzieci; szkolenia dla nauczycieli).
 
W czasie, kiedy kierowała wydawnictwem Grupa Cogito sp. z o.o., firma otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI. Współpracuje z Instytutem Praw Dziecka im. Janusza Korczaka i Międzynarodową Kapitułą Orderu Uśmiechu.
 


Adres źródłowy: https://www.polczyn-zdroj.pl/page/magdalena-bogdanska-maciak

Załączniki
  • [0] https://www.polczyn-zdroj.pl/sites/default/files/styles/site/public/2021-12/Magdalena_Bogdanska_Maciak1.jpg?itok=ggBXP69n