Żeglarskie sukcesy

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich żeglarzy, czterokrotny Mistrz Świata w klasie Micro, Połczynianin, Jerzy Chodubski doczekał się godnego następcy. Pod okiem ojca sukcesy zaczyna odnosić syn, Mikołaj Chodubski.

Latem tego roku młody żeglarz z Połczyna wraz z ojcem i Bohdanem Góralskim zdobyli Mistrzostwo Polski Klasy Micro podczas zawodów na jeziorze Niegocin w Giżycku. Załoga odniosła zwycięstwo w dwóch kategoriach Klasy Micro: Generalnej i Proto. Nie był to jednak koniec tegorocznych startów i sukcesów. Kolejny udany start, tym razem bez udziału taty miał miejsce w grudniu, daleko poza granicami naszego kraju.
W regatach Omega The Kingdom Match Race w Bahrajnie polska załoga – Jakub Pawluk (sternik), Michał Szmul (trymer, taktyk), Piotr Mazur (pitman), Mikołaj Chodubski (dziobowy) – zajęła 4. miejsce, nieznacznie ulegając w półfinałach ekipie rosyjskiej. Regaty o Puchar Królestwa organizowane były pod patronatem króla Bahrajnu, Hamada II Bin Isa Al Kalifa. Sponsorem głównym imprezy była Omega, firma produkująca markowe zegarki. Na regaty zaproszone zostały załogi z całego świata. W rundzie eliminacyjnej nasza załoga pokonała znacznie wyżej rozstawionych żeglarzy – m.in. niemiecką załogę Tino Ellegasta czy mistrzów Azji – załogę Zahida z Pakistanu, wysuwając się na prowadzenie w regatach.

akt_zeglarskie_sukcesy_001