Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

W dniu 2 czerwca 2008 roku w przepięknej scenerii połczyńskiego zalewu odbyły się II Zawody Wędkarskie z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie Zdroju. W tym roku 1 czerwca wypadł w niedzielę, więc impreza została przeniesiona na poniedziałek.
O godzinie 8.00 w szkole odbyła się zbiórka uczestników zawodów i pozostałych uczniów. Omówione zostały zasady rozgrywania zawodów i zgłoszenie uczestników. Jedynym wymogiem było przyniesienie sprzętu wędkarskiego. Z tego przywileju skorzystało kilku uczniów tym jedna przedstawicielka płci pięknej w męskim gronie wędkarzy Magdalena Łomako z klasy I technikum żywienia i gospodarstwa domowego. Oprócz niej w zawodach brała udział pielęgniarka szkolna Pani Barbara Dziubańska, która od lat jest pasjonatką wędkarstwa z pełnymi uprawnieniami (karta wędkarska) a nie tylko samym sprzętem wędkarskim. Oprócz niego posiadała podręczną apteczkę, która na szczęście się nie przydała.
Po odprawie i sprawdzeniu obecności cała grupa wyruszyła nad zalew pod opieką nauczycieli. Grupa wędkarzy pod fachowym instruktażem Pana Marcina Kuczuka i Księdza Krzysztofa Sendeckego, którzy są zapalonymi wędkarzami w godzinach od 9.00 do 11.00 z emocjami rywalizowała ze sobą o podium, trzeba dodać, że pogoda dopisała – piękna słoneczna pogoda i orzeźwiający wiatr uprzyjemniał upływ czasu. Reszta uczestników trakcie zawodów kibicowała wędkującym, grała w siatkówkę oraz korzystała z kąpieli słonecznej.
W zawodach zwycięzcami okazali się Kamil Groch z klasy II liceum profilowanego (już drugi raz z rzędu), II miejsce Bojarczuk Krzysztof z klasy I zasadniczej szkoły zawodowej i III miejsce Laskiewicz Wojciech z klasy I technikum żywienia i gospodarstwa domowego. Ryby złowił jeszcze Pan Marcin Kuczuk zajmując IV miejsce.
Rybom po zawodach zwrócono wolność by spełniły się życzenia szkoły. Może wśród nich była jedna złota, która będzie w stanie zjednać przychylność tych, którzy decydują o losach szkoły? Wierzy w to na pewno nie tylko dyrektor, ale i uczniowie i nauczyciele.
W imieniu organizatorów zawodów chciałbym podziękować Zarządowi Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Połczynie Zdroju. Pan Prezes Robert Mielnicki wyraził zgodę na to, by uczestnicy szkolnych zawodów nieposiadający karty wędkarskiej mogli wędkować w ten wyjątkowy dzień bez zezwolenia. Szczególne podziękowania kieruję do tych wszystkich, którzy przyczynili się do budowy i zarybień zalewu na rzece Wogrze w okolicach Borkowa. Niestety niektórych nie ma już między nami jak na przykład śp. Czesława Krystkiewicza, który został upamiętniony 25 IV 2008 tablicą umieszczoną na zaporze piętrzącej wody Wogry.
Bogusław Ogorzałek