zawody IPSC

W dniu 24 marca 2019r. o godzinie 10.00 Klub Strzelecki Gatling Połczyn-Zdrój na strzelnicy w Łężku organizuje zawody IPSC upamiętniające bohaterskie walki o Wał Pomorski. Są to pierwsze z serii dziewięciu zaplanowanych na ten rok zawodów, które odbędą się na terenie strzelnicy klubowej.

Klub Strzelecki Gatling Połczyn-Zdrój funkcjonuje od trzech lat i aktywnie promuje strzelectwo sportowe poprzez organizowanie zawodów na których pojawiają się czołowi strzelcy sportowi z różnych regionów Polski. Dzięki Zarządowi Klubu Gatling Połczyn-Zdrój nasze miasto było gospodarzem  wielu kursów i szkoleń związanych ze strzelectwem w którym uczestniczyli strzelcy z całej Polski i z zagranicy, Anglii, Niemiec, Hiszpanii, Czech. Kilkukrotnie odbył się kurs prowadzącego strzelanie, trzykrotnie organizowano egzamin na patent strzelecki a dzięki uprzejmości Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju odbyło się największe seminarium w Polsce dla sędziów, zakończone egzaminami i nadaniem uprawnień sędziowskich sędziego III klasy strzelectwa dynamicznego.

Klub zrzesza w swoich szeregach 50 członków, wśród członków są osoby posiadające uprawnienia sędziego strzelectwa sportowego, instruktora oraz trenera.

Członkowie klubu  reprezentują miasto Połczyn-Zdrój na zawodach szczebla ogólnopolskiego poprzez uczestnictwo w zawodach jako zawodnicy oraz sędziowie zawodów zaliczanych do Grand Prix Polski między innymi w Gdańsku, Łodzi, Krakowie.

Materiał nadesłany przez Tomasza Bajdana