Zapraszamy do Zamku!

W Sali kominkowej połczyńskiego Zamku od 10 stycznia można oglądać wystawę obrazów Ireneusza Botora pt. „Studium dwóch kobiet”. Wystawie towarzyszy prezentacja prac Soni Pryszcz-Botor „Grawitacja, obiekty”.

Ireneusz Botor jest absolwentem katowickiego Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Swój dorobek artystyczny prezentuje podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych, w kraju i zagranicą. Stworzył m.in. cykle malarskie pt. „Zwierzostoły”, „Chleby”, „Ślady” (z Sonią Pryszcz-Botor), „Zapis”, „Biedaszyby” i „Studium dwóch kobiet”. Jest twórcą wielu malowideł w europejskich kościołach.

Sonia Pryszcz-Botor jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i grafiką, eksperymentuje także z materią tkacką. Jej prace można oglądać na wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. od 1991 wystawia z grupą „Przekaz”. Cykle tkanin: „Maski” (1988-94), „Persony” (1996), „Pułapki” (1998-2003), „Ślady” (1998). Od roku 1990 wraz z mężem Ireneuszem Botorem współtworzy malarsko-graficzny zbiór „Ślady” – autorską ikonografię obiektów kulturowych dawnego Śląska.

Do tej pory wystawę obejrzało blisko dwieście osób indywidualnych i w grupach zorganizowanych. Na fotografiach poniżej: kl. VI b z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Połczynie-Zdroju z nauczycielem Emilią Łupicką podczas plenerowej lekcji plastyki.

Wystawa jest dostępna do 11 lutego 2014 r. zakończy się FINISAŻEM. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na uroczyste zamknięcie wystawy i spotkanie z autorami prac o godzinie 15.30.