Wymiana międzynarodowa Baltic Youth Exchange 2016

Baltic Youth Exchange 2016 to wymiana na której spotka się młodzież z 9 krajów znad Morza Bałtyckiego. Uczestnicy wezmą udział w dyskusjach i warsztatach na temat wyzwań z którymi mierzy się aktualnie Europa. Jest to świetna możliwość na poznanie ciekawych ludzi! Uczestnicy poznają perspektywy życia w innych krajach i inne kultury. Spotkają się w międzynarodowym gronie. Oprócz dyskusji wezmą udział w wielu aktywizujących warsztatach. Planowane zajęcia: dyskusje, warsztaty outdoorowe, wieczorki międzynarodowe, wycieczka do Hamburga.

bye-promo

Zgłoś się na wymianę jeśli:

  • jesteś w wieku 16 – 24 lat i mieszkasz w województwie zachodniopomorskim,
  • znasz język angielski co najmniej w stopniu komunikatywnym,
  • chcesz spędzić ciekawy tydzień w międzynarodowym gronie młodzieży,
  • aktywnie włączysz się w działania przed i podczas wymiany.

Wszystkie zajęcia są prowadzone przez profesjonalnych trenerów – pasjonatów tego co robią. Nasz partner z Niemiec organizuje podobną wymianę już od trzech lat – co roku wysyłana była na projekt grupa uczestników z województwa zachodniopomorskiego. Nasi uczestnicy wyrazili bardzo pozytywne opinie na temat tego projektu.

Koszty uczestnictwa:
Koszty uczestnictwa w wymianie są w całości pokryte przez organizatorów! Koszty transportu zostaną zwrócone przez organizatora wymiany po zakończeniu i rozliczeniu projektu (po około 6 miesiącach). Dodatkowo uczestnik na własna rękę musi pokryć koszty ubezpieczenia leczenia i NNW podczas pobytu za granicą (wystarczy pobrać darmową Europejska Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego).

Język wymiany: angielski
Warunki uczestnictwa:
Wypełnij formularz online do dnia 12 września, do godziny 12:00. W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod telefonem 91 42 10 262, lub mailowo: echmielewska@wzp.pl.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wymianie wyłącznie za zgodą rodziców. Formularz zgody na wzięcie udziału otrzymacie po procesie rekrutacji.

Projekt został dofinansowany w ramach unijnego programu „Erasmus+”

Zapoznajcie się ze szczegółowym opisem wymiany:
https://drive.google.com/open?id=0B0uQ6p6U1RJIVGpuc2U0aGYzMW8
Program wymiany:
https://drive.google.com/open?id=0B0uQ6p6U1RJIUks4TVFfVVQyRFE
Organizacją goszczącą wymianę jest organizacja Landesjugendring Schleswig-Holstein e.V.
http://ljrsh.de/

Link do wydarzenia na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1717143761787094/