Wspólny wieczór integracyjny dla dzieci polskich i ukraińskich w Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie – Zdroju

Bez tytułu

W Zespole Placówek Oświatowych w Połczynie – Zdroju od początku wakacji letnich gościmy grupy dzieci i młodzieży z kraju i zza granicy.
W dniu 24.06.2016 r. do  ZPO (DWD) przyjechała grupa 29 dzieci z Koszalina  zrzeszonych w Centrum Ruchu ,,Światło Życie” oraz grupa 36 dzieci z Ukrainy, która przyjechała do Połczyna – Zdroju na zaproszenie Starosty Powiatu Świdwińskiego Pana Mirosława Majki .
Pomiędzy tymi grupami wychowawcy ZPO  zorganizowali wspólny wieczór integracyjny dla dzieci.
Celem spotkania było lepsze poznanie i zrozumienie się, zbudowanie więzi między dziećmi. Wieczór integracyjny w dniu 29.06.2016r.  po kolacji zaczął się przywitaniem dzieci polskich i ukraińskich, wzajemnym przedstawieniem się i zaprezentowaniem się  dzieci z obu grup.
Następnie dzieci wspólnie brali udział w grach i zabawach ruchowych na świeżym powietrzu, m. in.: grały w  ,,ping ponga ”uczyły się kroków ,,tańca belgijskiego” ,przy którym było dużo zabawy, żartów i uśmiechów na twarzach naszych dzieci. Wieczór dopełniły wspólne  śpiewy przy gitarze. Dzieci w miłej i wzajemnie życzliwej atmosferze  spędziły wieczór integracyjny.

POBYT DZIECI Z UKRAINY W ZESPOLE PLACÓWEK OŚWIATOWYCH ( w DWD) w  POŁCZYNIE-ZDROJU
Na zaproszenie Pana Mirosława Majki, Starosty dzieci z Ukrainy do Powiatu Świdwińskiego, w Zespole Placówek Oświatowych ( w Domu Wczasów Dziecięcych) w Połczynie-Zdroju przebywa 39 gości zza południowo-wschodniej granicy.
Ponad dwutygodniowy ( 24.06 – 10,07,2016r) program ich pobytu zawiera wiele atrakcji. Będą m.in.: wycieczki do Kołobrzegu, Świdwina, Białogardu, Czaplinka. Zaplanowane są wyjazdy nad morze, na baseny do Parku Wodnego Relax w Świdwinie, na baseny BOSiR w Białogardzie, nad okoliczne jeziora. Odbywają się spotkania integracyjne z polskimi dziećmi przebywającymi na wypoczynku w ZPO, odwiedziny w połczyńskich szkołach, oraz seanse filmowe w kinie w Centrum Kultury w Białogardzie oraz w kinie Goplana w Połczynie-Zdroju, zabiegi lecznicze, zajęcia sportowe, gry i zabawy ruchowe, dyskoteki na terenie marsze i wycieczki piesze po przepięknych okolicach Połczyna-Zdroju. Program pobytu dzieci z Ukrainy w Połczynie-Zdroju jest bardzo bogaty.