Wolnoć Tomku, w swoim…

Beata Jeżyk, Janina Mamczur, Teresa i Władysław Wetklo to kolejne osoby, które przestały być najemcami lokali gminnych, a stały się właścicielami połczyńskich mieszkań. Dziś rano (19.07.2019 r.) Zastępca Burmistrza Emilia Mazur podpisała akty notarialne.

Wszyscy nowi właściciele nie kryli zadowolenia, ponieważ otrzymali bonifikaty w wysokości od 75% do aż 85% wartości lokalu. Cenę zakupu wszyscy pokryli jednorazowo. W jej poczet zaliczono również nakłady poniesione na remonty wykonywane w lokalach.

Gratulujemy nowym właścicielom!

Przypominamy, że nadal trwa Akcja Mieszkanie „za grosze”. Władze Połczyna-Zdroju chcą, aby mieszkańcy zamieszkali na swoim. Lokale komunalne można nabyć od miasta nawet już za 15% wartości. A jeśli to stanowi przeszkodę, miasto pomaga i rozkłada cenę na dogodne raty, nawet na dziesięć lat. Aby maksymalnie ułatwić nabycie mieszkań, do obsługi wytypowano dwóch urzędników: Adam Korszyłowski i Mariusz Matysek czekają na zainteresowanych w pokoju nr 206, nr tel. (94) 36 661 26. Tam można złożyć wniosek i uzyskać pomoc oraz wszelkie informacje.

Od kwietnia br. Sejm wprowadził zmiany w przepisach. Na ich skutek lokatorów mieszkań komunalnych w najbliższych latach mogą czekać podwyżki czynszów związane ze zmianami kryterium dochodowego.