Wkrótce remont na drodze nr 152

To bardzo dobra wiadomość. Rozpoczynają się działania remontowe na drodze wojewódzkiej nr 152 Połczyn-Zdrój – Świdwin. Kiedy? Za chwilę ma być ogłoszony przetarg, tak więc prace ruszą jeszcze w tym roku. Wartość robót w tej fazie to milion sto tysięcy złotych. Droga będzie dużo bezpieczniejsza.

Wczoraj (09.09.2019 r.) w Połczyńskim Ratuszu odbyła się narada w sprawie przeprowadzenia najpilniejszych remontów na zniszczonych odcinkach drogi, szczególnie od skrzyżowania z drogą wojewódzką 163 w kierunku Redła, gdzie jest najbardziej niebezpieczny odcinek oraz w innych newralgicznych miejscach. Na zaproszenie Burmistrza Połczyna-Zdroju Sebastiana Witka w spotkaniu uczestniczyło aż dwóch Wicemarszałków Województwa Zachodniopomorskiego – Janusz Gromek oraz Tomasz Sobieraj, a także Dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Michał Żuber. To oni przekazali dobre wieści dla Połczyna-Zdroju.

Przypomnijmy, że Burmistrz Połczyna – Zdroju Sebastian Witek od początku trwającej dopiero kilka miesięcy kadencji sukcesywnie prowadzi kolejne spotkania, w szczególności  z kierownictwem Zachodniopomorskiego Urzędu Marszałkowskiego, lobbując na rzecz remontu tej kluczowej dla gminy drogi. We wczorajszym spotkaniu uczestniczyli również włodarze pozostałych, szczególnie zainteresowanych samorządów – Wójt Gminy Świdwin Kazimierz Lechocki oraz Piotr Feliński, Burmistrz Miasta Świdwin. Ze strony gminy Połczyn-Zdrój obecna była także Zastępca Burmistrza Emilia Mazur, Sekretarz Jacek Brzozowski i Skarbnik Przemysław Pisula.

W kolejnych latach planowana jest kompleksowa przebudowa całej drogi Połczyn-Świdwin. Trwają także ustalenia dotyczące przebudowy na kierunku Połczyn – Czaplinek.

Droga wojewódzka nr 152 to arteria życia dla Połczyna-Zdroju. Ma długość 57,8 km i  łączy drogę nr 163 w Przyrówku koło Połczyna-Zdroju z drogą krajową nr 6 w Płotach. Droga przebiega przez powiat gryficki, powiat łobeski i powiat świdwiński.