Wiosenny koncert Oblicza miłości

Zespoły działające w ramach amatorskiego ruchu artystycznego przy Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju zaprezentowały efekty swojej pracy z ostatnich kilku miesięcy. Koncert pod tytułem „Oblicza miłości” odbył się 26 marca w kinie „Podhale”.

W pogodne wiosenne popołudnie mieszkańcy i kuracjusze wypełnili kinową salę niemal do ostatniego miejsca. I na pewno nie żałowali, bo półtoragodzinny program w wykonaniu zespołów z Centrum Kultury naprawdę mógł się podobać. Na deskach „Podhala” zaprezentowali się tancerze, muzycy, młodzi aktorzy – niektórzy na szczudłach – w sumie kilkadziesiąt osób z dziesięciu zespołów, a wymowa wszystkich prezentacji miała jeden wspólny mianownik: „Oblicza miłości”.
Jako pierwsza wystąpiła Grupa Inicjatyw Twórczych „Splot” z programem pod nazwą „Viva Las Vegas!”. Kilkunastu członków zespołu po kierunkiem instruktorki teatralnej Kingi Dolatowskiej zaprezentowało wiązankę znanych przebojów – od Elvisa Presleya do Lizy Minnelli – w zabawnej, kabaretowej interpretacji. Następnie swoje układy taneczne zaprezentował Teatr Tańca „Figiel”, w którym występują głównie gimnazjaliści i „starsza” młodzież, oraz maluchy z „Figielka”. Oba zespoły prowadzi Małgorzata Lorenc, instruktor tańca współczesnego. Na scenie zaprezentowali się również podopieczni instruktorki tańca Iwony Kruk: zespół ”Largo”, formacja tańca Hip-Hop i grupa tańca towarzyskiego. Własny program zaprezentowała również młodzież z Teatru Free Emotion prowadzonego przez instruktorkę teatralną Martę Paradecką, która ponadto reżyserowała całe przedstawienie. Podczas koncertu w układzie tanecznym wystąpiły również panie ze Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, oraz grupa „Aerobic Show”. Program zakończył koncert zespołu „Ulica Zdrojowa” prowadzony przez instruktora muzyki Daniela Kozłowskiego. Tym razem zespół znany głównie z poezji śpiewanej zaprezentował swoje rockowe oblicze. (cht)