WERNISAŻ WYSTAWY PRAC GRUPY ROBOCZEJ Z BIAŁOGARDU

Centrum kultury w Połczynie-Zdroju zaprasza na wernisaż wystawy prac grupy roboczej z Białogardu malarstwo, kolaż, instalacje Marcin Pierzchliński, Damian Niedźwiecki, Marcin Medziński, Aleksandra 
Jankowska, który odbędzie się dnia 07 kwietnia 2014r. o godzinie 19.00 w Bibliotece Publicznej w Połczynie-Zdroju (zamek)

Wystawa Grupy Roboczej (Marcin Pierzchliński, Damian Niedźwiecki, Marcin Medziński, Aleksandra Jankowska) prezentuje mnogość strategii artystycznych widzianych zawsze w procesie. Roboczy tytuł wystawy niesie w sobie refleksję na temat umowności sztuki i formacji artystycznych, które często bywają źródłem stereotypów. Ów tytuł z nonszalancją odnosi się również do typowych dla grup artystycznych manifestów mających na celu uporządkować i scali prezentowany materiał. Formalna różnorodność obejmująca malarstwo olejne i akrylowe, rysunek, rzeźbę, grafikę, obiekty, kolaż, komiks oraz fotografie składa się na spory zbiór realizacji, które nie silą się na integralność i celowość. Nie oznacza to jednak, że nic tych sztuk nie łączy. Kod do odczytania powiązań znajdziemy głębiej: na poziomie znaków, gestów, wyborów artystycznych i towarzyszących im skojarzeń.

Podczas wernisażu wystąpi Duet Elektroakustyczny CFISZYN z Białogardu w
składzie:
Michał Januszewski – instrumenty perkusyjne
Marcin Pierzchliński – gitara barytonowa