wernisaż wystawy fotografii Eli Waszczuk Foto(ob)sesje

Centrum Kultury Zamek w Połczynie-Zdroju serdecznie zaprasza na WERNISAŻ wystawy fotograficznej pt. Foto(ob)sesje, który odbędzie się 14 kwietnia 2015 r. o godz.19.00 w połczyńskim Zamku (ul. Zamkowa7, I piętro – sala kominkowa)

„Foto(ob)sesje” – to przeglądowa wystawa różnorodnej tematycznie fotografii autorstwa Eli Waszczuk, wykonanych na przestrzeni lat 2009 – 2013, pierwszy raz prezentowana w Galerii Sztuki Współczesnej w Kołobrzegu w roku 2013. Są to i pejzaże i portrety, architektura i człowiek w pejzażu, fotografia kreacyjna i studyjna.

Ela Waszczuk jest fotografem samoukiem. Fotografuje od czasów szkoły średniej, a od 20 lat jest członkiem rzeczywistym Fotoklubu RP z tytułem artysty fotografika, członkiem Stowarzyszenia „Grupa Artystów”
Kołobrzeg, FGT „Kontur” oraz Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Od 2013 roku posiada tytuł Artiste FIAP, a w 2014 roku otrzymała srebrny medal Fotoklubu RP „Zasłużony dla fotografii polskiej”.

W dorobku ma do tej pory piętnaście tytułów wystaw indywidualnych o wielu ekspozycjach oraz udział w blisko stu wystawach zbiorowych, w kraju i za granicą. Wyróżniana i nagradzana w konkursach krajowych i zagranicznych. W roku 2011 ukazał się album fotografii „Foto(ob)sesje”.
Tematyka tej fotografii jest bardzo różnorodna. Artystka nie zamyka się w jednym określonym temacie, ważne jest dla niej wszystko, co jest godne uwagi, nie tylko fotografa, ale również człowieka. Sposób odbioru obrazu pozostawia natomiast odbiorcy.

O stanach wewnętrznych, o pasji i determinacji, jakie towarzyszą przy fotografowaniu planu materialnego przez Elżbietę Waszczuk mówi nam tytuł wystawy i towarzyszącego jej katalogu – „Foto(Ob.)sesje”. To już nie jest to, co nas otacza, to jest to, co jest już poza nami – bliżej transcendentu. To, co materialne ulega przekształceniu poprzez światło i formę ukształtowaną przez artystkę, która rzeczom oczywistym nadaje inny wymiar. Elementy kreacji mieszają się z konkretną materią sączącą się w obiektyw aparatu. Całość wystawy uwypukla nam osobowość autorki, oddającej się wielkiej pasji życia, jaką jest fotografia.

wernisaż