wernisaż malarstwa Malwiny Dzwonkowskiej

W piątkowy wieczór 7 września w galerii Kina Goplana odbył się wernisaż malarstwa Malwiny Dzwonkowskiej, malarki pochodzącej z Kaszub. Wystawa składa się z ponad 50 obrazów olejnych w pięknych, drewnianych ramach. Motywem przewodnim realistycznych prac pani Malwiny jest krajobraz, a szczególnie wiosenne i jesienne łąki zasnute delikatną mgłą.
Dzięki wsparciu prywatnego sponsora wydarzenie to miało wyjątkową oprawę. Jest nim pochodzący z Połczyna-Zdroju przedsiębiorca mieszkający obecnie na Kaszubach, pan Krzysztof Wesołowski. To za jego namową artystka namalowała kilkanaście prac obrazujących charakterystyczne miejsca naszego miasta, a w szczególności parku zdrojowego.
Wernisaż cieszył się wyjątkowo liczną frekwencją mieszkańców, kuracjuszy oraz znaczącej grupy gości, którzy przybyli specjalnie z okazji otwarcia wystawy.
Ekspozycję można oglądać do końca września od poniedziałku do soboty w godzinach 10-18. Większość obrazów została przez artystkę wyceniona i istniej możliwość ich zakupu.

źródło tekstu: Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju

fot. Piotr Gawroński