Weekend z Mikołajem w Bronowie, Gawrońcu i Czarnkowiu-fotorelacja

W miniony weekend Mikołaj odwiedził Gawroniec Bronowo i Czarnkowie!

25 stycznia dla mieszkańców Gawrońca był dniem pełnym atrakcji i wrażeń, a to wszystko za sprawą dwóch wydarzeń jakie miały miejsce w filii bibliotecznej. Pierwsze z nich to jasełka w wykonaniu dziecięcego teatru „Figielek” z Centrum Kultury w Połczynie Zdroju, które było dedykowane Babciom, Dziadkom….. i nie tylko . Drugie wydarzenie to spotkanie najmłodszych. Rodzice przygotowali dla swych pociech słodki poczęstunek, a konkursy i zabawy przeprowadziła Alina Wiśniewska. Bardzo miłym akcentem było wręczenie Babciom z okazji ich święta kalendarzy, które podarował placówce Pan Tomasz Chmielewski. Natomiast Karolina Suwalska odebrała z rąk Mikołaja dyplom z podziękowaniami od Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za udział w konkursie na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Odbył się również Bal Przebierańców, w którym główną nagrodę za przebranie „Stara Babka” otrzymał Daniel Wawrzyn.

Tego samego dnia Mikołaj odwiedził także Bronowo. Po uroczystym rozpoczęciu spotkania, Babciom i Dziadkom z okazji ich święta wręczono słodkie upominki.Najmłodsze dzieci w oczekiwaniu na Świętego Mikołaja, chętnie brały udział w zabawach i konkursach . Największą radością tego wieczoru był jednak Mikołaj, który obdarował dzieci wspaniałymi prezentami.
Na spotkaniu nie zabrakło także zaprzyjaźnionego od lat ze świetlicą Koła Łowieckiego „Cyranka” ze Świdwina. Prezes koła, Pan Jan Jaszczyk wraz z Panem Ryszardem Harlejczykiem jak zwykle podarowali dzieciom „worek słodyczy”.

26 stycznia Czarnkowie również świętowało. W świetlicy zgromadziły się dzieci, młodzież i dorośli mieszkańcy Czarnkowia i Gaworkowa. Niewątpliwą atrakcją było przedstawienie jasełkowe pt.”Jasełka opowiedziane inaczej„ w wykonaniu dziecięcego teatru „Figielek” z Centrum Kultury w Połczynie Zdroju. Czarnkowskie dzieci i młodzież sprawiły swoim Babciom i Dziadkom wiele radości wręczając im własnoręcznie wykonane laurki oraz częstując tortem swojego wypieku. Tego dnia One też zostały obdarowane prezentami, które przywiózł dla nich Święty Mikołaj. Niedzielne popołudnie mieszkańcy Czarnkowia i Gaworkowa spędzili przy słodkim poczęstunku biorąc udział w grach, konkursach i zabawach.

Ewa Tokarska