VII Zjazd Zawodników Żeglarskich w klasie Micro

W dniach 5-7grudnia  w Połczynie Zdroju, w restauracji Hopferówka odbędzie się VII Zjazd byłych i obecnych zawodników ścigających się w żeglarskiej klasie Micro. Micro to najmniejsza klasa morska na świecie, jacht liczy sobie 5,5 m, zabiera na pokład 3 członków załogi.

W spotkaniu będzie uczestniczyć Przemek Tarnacki, kilkukrotny mistrz świata w klasie Micro, najlepszy Polski żeglarz w formule Match Race, organizator regat Word Match Racine Tour w Sopocie, uczestnik wielu międzynarodowych regat. Nie zabraknie Łukasza Wosińskiego i Przemka Płóciennika, którzy w przeszłości wygrywali najważniejsze trofea, obecnie pływają w załodze Przemka Tarnackiego.

Wśród znanych  i zasłużonych zawodników w klasie będzie też Połczynianin Jerzy Chodubski – czterokrotny Mistrz Świata oraz Sławomir Rohde- czołowy Polski żeglarz. Najwyższe laury Polacy zdobywali na rodzimych konstrukcjach Gienka Gintera L’arte oraz Grzegorza Banaszczyka Flayer, którzy również będą obecni w Połczynie- Zdroju. Podczas spotkania omówiony zostanie ostatni sezon oraz przedstawiony plan rozwoju klasy na najbliższe dwa lata. Po spotkaniu odbędzie się panel dyskusyjny na temat przyszłości żeglarstwa regatowego w Polsce.

Zwieńczeniem zjazdu będzie mecz piłki halowej o Puchar Bakoma Saling Team, który odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Mieszka I 19 dnia 6 grudnia o godz. 14:00, który stanowi nieodłączną tradycję zjazdów w Hopferówce. Zjazd organizowany jest przez Mikołaja Chodubskiego.