TURNIEJ SIATKARSKI DZIEWCZĄT

W dniach 19-20.10.2013r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Połczynie-Zdroju odbył się V Ogólnopolski Turniej w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt o Puchar Burmistrza Połczyna-Zdroju.

Organizatorami byli: MKS Mieszko Połczyn-Zdrój, Gmina Połczyn-Zdrój oraz Starostwo Powiatowe w Świdwinie.

Turniej rozgrywany był w trzech kategoriach wiekowych na trzech obiektach
(Hala Widowiskowo-Sportowa i mała sala przy Publicznym Gimnazjum oraz
sala przy Publicznej Szkole Podstawowej nr. 1):
„Single” rocznik 2003 i młodsze (klasy IV)
„Trójki” rocznik 2002 (klasy V)
„Czwórki” rocznik 2001 (klasy VI)
Łącznie z trenerami udział wzięło ponad 300 osób.

Zespoły uczestniczące:
1. Chemik Bydgoszcz
2. Chemik Police
3. KS Energetyk Poznań
4. KS Siatkarz Koło
5. MKS Gryf Szczecinek
6. MKS Mieszko Połczyn-Zdrój
7. Osiemnastka Szczecin
8. Ósemka Słupsk
9. Piątka Stargard
10. PTPS Piła
11. SP Kosieczyn
12. SP 18 Koszalin
13. SPS Lębork
14. SP Łękno
15. SP2 Murowana Goślina
16. SP 48 Szczecin
17. UKS Jasieniak Gdańsk
18. UKS Rodło Złotów
19. UKS Śmigiel
20. UKS Volley Wałcz

Wyniki rozgrywek finałowych „Single” (80 dziewcząt):

I miejsce: MKS Gryf Szczecinek – Daria Dunaj
II miejsce: PTPS Piła V – Julia Skrypkowska
III miejsce: UKS Rodło Złotów I – Weronika Warpińska
IV miejsce: MKS Mieszko Połczyn-Zdrój VII – Aleksandra Miter
V miejsce: KS Energetyk Poznań I – Wiktoria Zajączkowska
VI miejsce: SP Szczecin I – Aleksandra Michoń
VII miejsce: UKS Śmiegiel II, UKS Jasieniak Gdańsk
IX miejsce: SP Kosieczyn I, MKS Mieszko Połczyn-Zdrój VI
XI miejsce: SP Szczecin III, PTPS Piła I
XIII miejsce: SPS Lębork III, PTPS Piła III
XV miejsce: SP Kosieczyn III, Chemik Police III
XVII miejsce: MKS Mieszko Połczyn-Zdrój IV
XVIII miejsce: UKS Rodło Złotów II
XIX miejsce: UKS Volley Wałcz V
XX miejsce: SPS Lębork II
XXI miejsce: MKS Mieszko Połczyn-Zdrój III
XXII miejsce: SP Szczecin II
XXIII miejsce: SP Kosieczyn II
XXIV miejsce: KS Energetyk Poznań IX

„Trójki”

W kategorii wiekowej rocznika 2002 (klasy V) wyniki przedstawiały się następująco:
W fazie eliminacyjnej drużyny zostały podzielone na cztery grupy siedmozespołowe:
Każda drużyna grała systemem każdy z każdym w danej grupie. Mecz trwał 12 minut (bez zmiany stron). Wygrywała ta drużyna, która zdobyła więcej punktów. O zajętym miejscu w grupie decydowało: ilość dużych punktów w pierwszej kolejności a następnie wynik bezpośredniego meczu (w przypadku remisu stosunek małych punktów ze wszystkich meczów w grupie). W następnej fazie rozgrywek drużyny przeszły do fazy finałowej.

Wyniki rozgrywek finałowych „Trójek”

I miejsce: SP Kosieczyn I
II miejsce: SP Kosieczyn II
III miejsce: PTPS Piła I
IV miejsce: SP 48 Szczecin
V miejsce: UKS Volley Wałcz
VI miejsce: UKS Śmigiel I
VII miejsce: MKS Gryf Szczecinek III
VIII miejsce: KS Energetyk Poznań I
IX miejsce: MKS Mieszko Połczyn-Zdrój I
X miejsce: UKS Rodło Złotów
XI miejsce: SP 18 Koszalin II
XII miejsce: MKS Mieszko Połczyn-Zdrój II
XIII miejsce: SP 18 Koszalin I
XIV miejsce: MKS Gryf Szczecinek II
XV miejsce: Ósemka Słupsk II
XVI miejsce: Piątka Stargard
XVII miejsce: PTPS Piła II
XVIII miejsce: KS Energetyk Poznań II
XIX miejsce: KS Siatkarz Koło II
XX miejsce: SP 18 Koszalin IV
XXI miejsce: UKS Śmigiel II
XXII miejsce: SP 2 Murowana Goślina
XXIII miejsce: KS Siatkarz Koło II
XXIV miejsce: MKS Gryf Szczecinek I
XXV miejsce: Ósemka Słupsk I
XXVI miejsce: SP 18 Koszalin III
XXVII miejsce: KS Energetyk Poznań III
XXVIII miejsce: Chemik Police

„Czwórki”

W kategorii wiekowej rocznika 2001 (klasy VI) wyniki przedstawiały się następująco:
W fazie eliminacyjnej drużyny zostały podzielone na trzy grupy siedmiozespołowe:
Każda drużyna grała systemem każdy z każdym w danej grupie. Mecz trwał 12 minut (bez zmiany stron). Wygrywała ta drużyna, która zdobyła więcej punktów. O zajętym miejscu w grupie decydowało: ilość dużych punktów w pierwszej kolejności a następnie wynik bezpośredniego meczu (w przypadku remisu stosunek małych punktów ze wszystkich meczów w grupie). W następnej fazie rozgrywek drużyny przeszły do fazy finałowej.

Wyniki rozgrywek finałowych „Czwórek”

I miejsce: SP 48 Szczecin
II miejsce: UKS Volley Wałcz
III miejsce: PTPS Piła II
IV miejsce: SP 18 Szczecin
V miejsce: PTPS Piła I
VI miejsce: SP 2 Murowana Goślina I
VII miejsce: SP Łękno
VIII miejsce: UKS Rodło Złotów II
IX miejsce: Ósemka Słupsk II
X miejsce: MKS Mieszko Połczyn-Zdrój I
XI miejsce: KS Energetyk Poznań
XII miejsce: UKS Jasieniak Gdańsk
XIII miejsce: SP 18 Koszalin II
XIV miejsce: MKS Mieszko Połczyn-Zdrój II
XV miejsce: SP 2 Murowana Goślina II
XVI miejsce: Ósemka Słupsk I
XVII miejsce: UKS Śmigiel
XVIII miejsce: Piątka Stargard
XIX miejsce: UKS Rodło Złotów I
XX miejsce: Chemik Police
XXI miejsce: SP 18 Koszalin I

Na zakończenie turnieju odbyło się wręczenie dyplomów i pucharów dla sześciu najlepszych drużyn oraz medali dla najlepszych trzech zespołów z każdej grupy wiekowej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkową przypinkę.
Nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Połczyna-Zdroju Mirosław Pierz, Wicestarosta Roman Kozubek, Prezes MKS Mieszko Kazimierz Kławsiuć oraz główni organizatorzy imprezy Wojciech Halec i Janusz Podpora.
Główni organizatorzy imprezy dziękują za pomoc w organizacji turnieju Gminie Połczyn-Zdrój, Starostwu Powiatowemu w Świdwinie, Dyrektorom Szkół za udostępnienie sal oraz sponsorom: PSB Szczesny Materiały Budowlane, Bank Spółdzielczy w Połczynie-Zdroju, Browar Połczyn-Zdrój.
Kolejna, już VI edycja Turnieju Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt odbędzie się za rok w połczyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

Kamil Halec