Centrum Kultury – Kino Goplana

kino_goplana_wnetrze_obecnie_002

 

Uroczystego otwarcia nowo wybudowanego kina „Goplana” dokonano 8 lutego 1969 roku. Było to kino I kategorii, przeznaczone dla prawie 400 widzów. Budynek od strony ul. Kościuszki był ozdobiony pięknym kolorowym neonem przedstawiającym unoszącą się na falach Goplanę, królową jeziora.
Nadeszła „zima stulecia”. W styczniu 1979 r. duża warstwa śniegu spowodowała zawalenie się dachu kina. Przez długi czas budynku nie remontowano, a na seanse filmowe zapraszano do Połczyńskiego Ośrodka Kultury.

Podczas odnawiania „Goplany” wymieniono fotele na widowni, wprawdzie były wygodniejsze od starych, ale liczba miejsc na widowni zmniejszyła się do 350. Dnia 22 lipca 1986 r. kino wznowiło działalność. W grudniu 1991 r. „Goplanę” włączono w strukturę Centrum Animacji Społecznej w Połczynie Zdroju, natomiast w czerwcu 2001 r. do Centrum Kultury w Połczynie-Zdroju. Budynek kina był remontowany od 2013 roku, uroczyste otwarcie Centrum Kultury Kino Goplana odbyło się 10-12 października 2014 r. W ten sposób zakończono pierwszy etap modernizacji obiektu. W kolejnym etapie budynek kina będzie rozbudowany.

Na bazie dawnego Kina „Goplana” powstał nowoczesny dom kultury – Centrum Kultury Kino Goplana. W przebudowanej i odpowiednio wyposażonej sali widowiskowo-konferencyjnej (279 miejsc siedzących) poza seansami filmowymi odbywać się będą próby amatorskiego ruchu artystycznego, spektakle, koncerty kameralne, przesłuchania konkursowe, konferencje, szkolenia itp. Modernizacja obiektu powstaje dzięki funduszom z Inicjatywy JESSICA. Zakończenie II etapu rozbudowany budynku (powstanie oszklonej, dwukondygnacyjnej galerii, kawiarni oraz zagospodarowanie najbliższego otoczenia budynku) planowane jest na koniec maja 2015 r.

kino_goplana_wnetrze_obecnie_001

Centrum Kultury – Kino Goplana
ul. Parkowa 4
78-320 Połczyn-Zdrój
Tel. 512 258 535
kinogoplana@ckpolczyn.pl

Kasa kina czynna: godzinę przed każdym seansem

 

Dodaj komentarz