Upamiętnienie przez strażaków OSP 1050 rocznicy Chrztu Polski w połczynie-zdroju

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich strażaków członków ochotniczych straży pożarnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych, organizacje i stowarzyszenia, szkoły, kuracjuszy, zaproszonych gości oraz mieszkańców Połczyna-Zdroju do wspólnego ogólnopolskiego przedsięwzięcia Związku Podhalan i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Wspólna inicjatywa ma na celu upamiętnienie 1050 rocznicy Chrztu Polski i objęta została patronatem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka oraz Arcybiskupa Sławoja Leszka Głodzia – Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Strażaków.
Głównym założeniem wspólnej inicjatywy jest przemarsz przez Polskę Ognisk Ducha Świętego polegający na zapaleniu przez strażaków ochotniczych straży pożarnych w dniu 14 kwietnia 2016 r. od godz. 20.00 (zgodnie z mapą i instrukcją zamieszczoną poniżej) ognisk w całym kraju, które rozpocznie zapalenie ognia przy krzyżu na Giewoncie.

W Połczynie-Zdroju ognisko rozpalone zostanie nad Zalewem (plaża przy Sanatorium Borkowo) o godzinie 20:25. Serdecznie zapraszamy!

mapa