Uczniowie na językach

Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej nr 2 w Połczynie-Zdroju

Znajomość języków obcych jest obecnie jedną z kluczowych umiejętności, zarówno wśród „Dużych”, jak i „Małych”. Działając w myśl zasady „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”,  połczyńska „Dwójka” zainaugurowała kolejny rok obchodów programu „Dni Języków Obcych”. Kolejny, ponieważ już od lat nauczyciele języków obcych realizują tu program cyklicznych, językowych imprez tematycznych, które obfitują w zabawę, konkursy i gry językowe. Towarzyszy im zawsze kolorowa scenografia, oprawa muzyczna. W pomoc przy organizacji Dni angażują się niezmiennie nauczyciele, uczniowie i ich rodzice.

Tegoroczny I Dzień Języków Obcych odbył się w naszej szkole 6 listopada 2019 roku. Temat? Na czasie, czyli „Zdrowy styl życia”. Program? Obfitujący w gry i zabawy językowe dla młodszych i starszych uczniów. W konkursie na najlepszy ‘Carrot Pie’ – placek marchewkowy (i różne jego wariacje) wyłoniono trzech zwycięzców, a potem wszyscy mogli kosztować znakomitych wypieków.

Konkurs na najlepszy owocowo – warzywny ‘outfit’ wygrały Wisienki, Jabłko oraz Cytrynka.

W konkursie wiedzy i umiejętności, mieszane drużyny międzyklasowe musiały zmierzyć się z owocowymi krzyżówkami, puzzlami krajoznawczymi, rozpoznawaniem nazw kolorów, a także wykazać się znajomością nazw sportów w językach angielskim i niemieckim.

Stoiska kulturowe oferowały możliwość spróbowania tradycyjnych przysmaków (w tym niemieckiej Kartoffelsalat), poczytania obcojęzycznych książek, wykonania kolorowanek. Skorzystać można było z kącika malowania twarzy, gier językowych typu ‘5 sekund’, łamigłówek i „słodkiej” fotobudki.

Organizacją imprezy zajęły się Anna Glezner, Małgorzata Hryciów, Agata Gawrońska, Małgorzata Sinczewska oraz Dominika Wilk – Lala.

A już w grudniu kolejny, świąteczny Dzień Języków Obcych. Zapraszamy!