TURNIEJ SZACHOWY – Redło

W dniu 12.04.2015r w świetlicy wiejskiej w Redle odbył się turniej szachowy, który zaliczany jest do edycji turnieju Grand Prix Połczyna-Zdroju.

W zawodach wzięło udział 42 zawodników z całego województwa. Oficjalnego otwarcia i wręczenia nagród dokonała radna Pani Grażyna Hostyńska. Uczestnicy zawodów walczyli o trofea Rady Sołeckiej w Redle.

Pierwsze miejsce w kategorii open zajął Krzysztof Kapral ze Świdwina, drugi był Sebastian Matul z Choszczna, trzeci Eryk Łukjan z Choszczna. Najlepszym juniorem został Damian Strzałkowski z Redła, drugi był Michał Kuczyński z Gościna, trzecie miejsce zajął Mateusz Szulerecki z Połczyna Zdroju. Puchar Fair-play, za szlachetną postawę organizatorzy przyznali Natalii Puszkiewicz ze Świdwina. Puchar w kategorii 60+ zdobył Józef Stecyk ze Stargardu Szczecińskiego. Puchar dla najmłodszego uczestnika turnieju, przypadł sześcioletniemu Piotrkowi Ziółko z Białogardu.

Zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze, uczestnicy mieli do dyspozycji dobrze zaopatrzony barek kawowy, wszyscy wyrazili chęć spotkania się za rok.

Organizator zawodów, Klub Szachowy „Caissa” w Połczynie-Zdroju, serdecznie dziękuje Pani Grażynie Hostyńskiej za zaangażowanie się i duże „Serce” które włożyła w przygotowanie i przebieg zawodów.