Turniej Mistrzów Lig Amatorskich Mężczyzn

W ostatnią niedzielę MKS Mieszko Połczyn-Zdrój był organizatorem Turnieju Mistrzów Lig Amatorskich Mężczyzn. W imprezie uczestniczyły po dwa najlepsze zespoły z Lig Amatorskich z Tychowa (Ed-med, Nauczyciele), Czaplinka (Salos, Metaltech Mirosławiec), Złocieńca (Ogniwo, Styler Karsibór) i Połczyna (Bękarty Kazika, Martinez).

Tym razem zawody miały charakter charytatywny. Rywalizacja toczyła się nie o tradycyjne puchary czy medale, a o sprzęt sportowy ufundowany przez wszystkich uczestników i głównego organizatora. Zwycięzcy zawodów przekazali nagrody wybranym przez siebie szkołom. Przybyli na zawody kibice oglądali wiele emocjonujących spotkań, w których czasami do ostatnich piłek ciężko było wytypować zwycięzców.

W meczu finałowym spotkały się zespoły Martinez i Styler Karsibór. Minimalnie lepszy wygrywając 2:0(25:20,25:23) okazał się zespół gospodarzy, który wygrany sprzęt przekazał Publicznemu Gimnazjum w Redle. Natomiast drużyna z Karsibora uhonorowała nagrodą Szkołę Podstawową w Karsiborze.

W najbardziej dramatycznym meczu o III miejsce Bękarty Kazika pokonały Ogniwo Złocieniec 2:1(25:21,22:25,29:27).Warto zwrócić uwagę ,że ostatni set rozgrywany był w tzw. Tie-breaku do 15 pkt.

W fajnej atmosferze i miłym akcentem zakończyliśmy sezon siatkarski. Dziękuję wszystkim uczestnikom za udział, Gminie Połczyn-Zdrój i firmie EKO-FIUK za pomoc w zorganizowaniu turnieju. Gratuluję Martinezowi i Stylerowi zwycięstwa a szkołom w Redle i Wałczu otrzymanego sprzętu sportowego. Myślę,że impreza ta zostanie na stałe włączona do kalendarza i w następnych latach inne szkoły będą mogły cieszyć się obdarowanym sprzętem sportowym- główny pomysłodawca imprezy, trener MKS Mieszko Wojciech Halec.

Składy:

Bękarty Kazika: J.Podpora, P.Szczesny, G.Kozioł, T.Sołtysiak, P.Karandyszewski, K.Halec, P.Walczak

Martinez: Miszczak Marcin, Dopart Marcin,Żakowski Mariusz, Kławsiuć Tomek,Ćmoch Adrian, Walat Przemek,Ryba Robert,Kublicki Andrzej,Grobela Wojtek,Gajdziel Michał

Ed med: Łukasz Szulc, Michał Szulc, Robert Szulc, Paweł Dobrzański, Łukasz Bodnar, Jakub Gryga, Maciej Bock

Nauczyciele: Drozdowski, Frańczak, Giedrojć ,Siewek,Misiak,Dudka,Dziemianko

Ogniwo: Jakub Piłatowski, Arkadiusz Kornacki, Bartek Paszkiewicz, Adam Solarek, Marcin Jaroński, Piotrek Kuchto, Bartek Mokrzycki, Mariusz Zawadzki, Mariusz Rak
Kamil Halec