Takich emocji nie pamiętają najstarsi uczniowie…

W  naszą wygraną nie wierzył nikt. Dnia 6 lutego 2020 roku o godzinie 11:00 odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Połczynie – Zdroju charytatywny mecz siatkówki. Zagrali w nim Nauczyciele i Pracownicy z naszej Szkoły kontra Nauczyciele i Pracownicy z Zespołu Szkół w Połczynie-Zdroju.

Celem tego meczu było uzbieranie pieniędzy na leczenie Tosi. Dziewczynka jest ciężko chora, pomóc jej może tylko bardzo drogi lek. Przed meczem uczniowie z Samorządu Szkolnego zbierali datki do puszek.

Mecz rozpoczęli Gospodarze. Szybko zdobyli pierwsze punkty. Jednak set zakończył się zwycięstwem Gości. Kolejny set był zacięty. Kibice głośno dopingowali. Nasi Zawodnicy walczyli z całych sił, jednak po raz kolejny przegrali.

Trzeci set miał zadecydować czy gramy dalej, czy jednak mecz zakończy się zwycięstwem Gości. Pełna mobilizacja naszej drużyny sprawiła, że po zaciętej i emocjonującej walce doczekaliśmy się pierwszego wygranego seta. Gra toczyła się dalej. Obydwie drużyny wzięły się ostro do walki. Nikt nie odpuszczał. Trzymaliśmy kciuki za naszych. Dzielnie walczyli i wygrali po raz kolejny.

Był remis w setach. Wszyscy byliśmy zachwyceni grą obu drużyn. Ostatni, decydujący piąty set był pełen emocji. Każda ze stron chciała wygrać. Walka toczyła się punkt za punkt. Zawodnicy walczyli do końca. Zwyciężyła drużyna połczyńskiej Jedynki.

Była to świetna zabawa, pełna niesamowitych emocji. I przekonaliśmy się, że  nieważne, kto zwyciężył. Najważniejszy jest szczytny cel, dla którego zagraliśmy. Dzięki sportowemu spotkaniu udało nam się zebrać dla Tosi 1130 zł. Dziękujemy wszystkim.