Tacy mieszkańcy to powód do dumy

Burmistrz Połczyna-Zdroju miał w środę (10.04.2019r.) nietypowego gościa. Jan Szymanek to rekordzista Polski w ilości oddanej pełnej krwi. Ta nietuzinkowa postać mieszka w Łęgach na terenie gminy Połczyn-Zdrój.

W Ratuszu Pan Jan pojawił się wraz z synem, na zaproszenie Burmistrza Sebastiana Witka. Burmistrz wystosował je, aby promować piękne postawy ludzi dobrego serca. W trakcie rozmowy okazało się, że lista zasług dostojnego gościa jest bardzo długa.

Pan Szymanek oddał aż 93,450 litrów pełnej krwi i jest rekordzistą Polski. Jest także posiadaczem Odznaki honorowej za zasługi w rozwoju województwa koszalińskiego (28.06.1985, Koszalin), Złotego krzyża zasługi (16.10.1985 r., Warszawa), Odznaki honorowego PCK 4 stopnia (29.06.2000r., Warszawa), Krzyża kawalerskiego Odrodzenia Polski (28.10.2002 r., Warszawa), tytułu Zasłużony honorowy dawca krwi dla Zdrowia Narodu (7.09.2017r., Warszawa).

– Realizowane przez Pana to szczególne posłannictwo, wynikające z potrzeby serca i wewnętrznego powołania,  zasługuje na ogromne  uznanie – powiedział Burmistrz w trakcie spotkania. – Swoją postawą  przez wiele lat wnosi Pan ogromny wkład w szerzenie humanitarnych wartości i pozostaje  im wierny. W imieniu samorządu oraz  mieszkańców miasta i gminy  Połczyn- Zdrój   składam Panu słowa najwyższego uznania i szacunku. Dziękuję za poświęcenie i ofiarność, za uratowanie niejednego życia, za chęć dzielenia się tym bezcennym darem jakim jest krew.

Swoją pasją krwiodawca zaraził dwóch synów, córkę i wnuczkę, którzy łącznie oddali honorowo ponad 178 litrów krwi.