Szachowe Mistrzostwa Szkół Powiatu Świdwinskiego

W dniu 05 października 2013 roku w ZSP w Redle odbyły się Szachowe Mistrzostwa Powiatu Świdwinskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

W zmaganiach sportowych wzięło udział 67 młodych zawodników z Połczyna, Świdwina, Redła i Sławoborza. Organizatorem turnieju byli członkowie klubu szachowego „Caissa” Połczyn-Zdrój – Bućko Wiesław i Kalinowski Wojtek. Zwycięzcą turnieju i posiadaczem okazałego pucharu ufundowanego przez wicestarostę świdwińskiego Romana Kozubka został Damian Strzałkowski z Redła. Puchar burmistrz Połczyna-Zdroju ufundowany przez Barbarę Nowak przypadł najlepszej szachistce Karolinie Makowskiej z Świdwina. Puchar dla najmłodszego szachisty ufundowany przez radną Helenę Kłusewicz przypadł Michałowi Kalinowskiemu z Połczyna-Zdroju. Oficjalnego wręczenia nagród dokonał wicestarosta Pan Roman Kozubek.

Wyniki: w kategorii klas 1-3 chłopcy: I-miejsce zajął Pizon Miłosz z Sławoborza, II-miejsce zajął Kośinski Staś z Połczyna, III-miejsce zajął Tomczak Mateusz z Połczyna. W kategorii klas 1-3 dziewczynki: I-miejsce zajęła Górska Ala z Połczyna, II-miejsce zajęła Kujawka Ala z Redła, III-miejsce zajęła Szajda Olimpia z Redła.

W kategorii klas 4-6 chłopcy: I-miejsce zajął Strzałkowski Damian z Redła, II-miejsce zajął Szulerecki Mateusz z Połczyna, III-miejsce zajął Janiuk Hubert z Redła.

W kategorii Gimnazjum chłopcy: I-miejsce Pilip Patryk z Połczyna, II-miejsce zajął Znaczko Wojciech z Sławoborza, III-miejsce zajął Truszkowski Łukasz z Redła. W kategorii Gimnazjum dziewczęta: I-miejsce zajęła Gozdek Monika z Sławoborza, II-miejsce zajęła Budna Anna z Sławoborza, III-miejsce Bzdziuch Natalia i Osiak Adrianna z Sławoborza.

W kategorii Szkoły Średnie chłopcy I miejsce zajął Zajder Kajetan z Świdwina, II-miejsce zajął Skrilec Kamil z Świdwina, III-miejsce zajął Kosobucki Paweł z Świdwina. W kategorii Szkoły Średnie dziewczęta pierwsze miejsce zajęła Makowska Karolina z Świdwina.

Słodki poczęstunek ufundowali państwo Renata i Maciej Małeccy oraz Pani Anna Strzałkowska. Uczennice z szkoły w Redle uatrakcyjniły turniej występem wokalnym. Sponsorem strategicznym imprezy jest Starostwo Powiatowe w Świdwinie. Organizatorzy dziękują sponsorom: firmie BIURKOM-FLAMPOL Sp.z o.o z Szeligowa, firmie Nadleśnictwo Połczyn, firmie Usługowy Zakład Kominiarski Bartłomiej Błach z Połczyna Zdroju.

Wiesław Bućko