Świetlica w Zajączkówku po liftingu

DOBRA WIADOMOŚĆ. Zakończył się generalny remont świetlicy wiejskiej w Zajączkówku. To jeden z obiektów wiejskich, który wiele lat czekały na remont. Obiekt odgrywa bardzo ważną rolę w życiu aż dwóch sołeckich społeczności – Zajączkówka i Zajączkowa.

Gmina Połczyn-Zdrój posiada piętnaście takich obiektów – jedenaście stanowią świetlice wiejskie, zaś cztery to filie biblioteczne. Na co dzień działalność realizuje w nich Centrum Kultury. Placówki są miejscem spotkań dla mieszkańców, a szczególnie miejscem opieki, edukacji i zabaw dla najmłodszych. 

Remont realizowało Centrum Kultury, dzięki środkom przekazanym przez Burmistrza Połczyna-Zdroju Sebastiana Witka i Radę Miejską. Zakres prac dotyczył wykonania nowych posadzek, powierzchni ścian i sufitów oraz remontu fragmentu dachu. Wymienione prace zrealizował Zakład Budowlany Zbigniewa Chmury. W świetlicy położono także nową instalację elektryczną, a w części wymieniono także oświetlenie. Prace w tym zakresie w czynie społecznym zrealizował Emil Rydel, mieszkaniec sołectwa. Słowem, obiekt przeszedł gruntowną modernizację i metamorfozę. 

W przedsięwzięcie zaangażowało się wielu mieszkańców obu sołectw, wśród których w oczywisty sposób prym wiedli sołtysi Mariusz Rutkowski (Zajączkówko) oraz Michał Gemza (Zajączkowo). Pomoc okazali także strażacy OSP w Zajączkówku.

Burmistrz Połczyna-Zdroju zapowiada kolejne remonty: – Planujemy systematycznie prowadzić prace remontowe w pozostałych świetlicach. Tak jak zgłaszali nam sołtysi, są wieloletnie zaniedbania w tym temacie. Poproszono nas o szczególne zaangażowanie. W ramach naszych możliwości finansowych będziemy realizowali poszczególne remonty według harmonogramu opracowanego przez dyrektora Centrum Kultury.