światowy Dzień Tabliczki mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku przypadła na 28 września 2018 roku. Szkoły z różnych stron świata uczestniczą w tym wydarzeniu. Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki. W tym roku szkolnym udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia zgłosiła również Szkoła Podstawowa nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Połczynie-Zdroju, zostając Organizatorem Lokalnym. Koordynatorami tej akcji byli nauczyciele matematyki.

Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Była to okazja dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.
„Tabliczkową wiedzę” sprawdzali uczniowie klas czwartych, którzy podczas lekcji matematyki wykazali się bardzo dobrą znajomością tabliczki mnożenia. Przez cały tydzień uczniowie klas IV – VII SP i III klas gimnazjum mogli rozwiązywać logiczne zagadki związane z tabliczką mnożenia. 28 września w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia w czasie przerw na korytarzu szkolnym wszyscy, którzy wykazali się znajomością tabliczki mnożenia mogli uzyskać tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. „Najlepsi z najlepszych” utworzyli Patrole Egzaminacyjne i pod hasłem „Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają” wyruszyli na teren miasta celem odpytania dorosłych przechodniów ze znajomości tabliczki mnożenia. Emocji było dużo. Starsi poczuli mały stresik, a młodzi egzaminatorzy cieszyli się z każdej poprawnej odpowiedzi.  Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji i pomogli w jej zorganizowaniu.

 

Koordynatorzy akcji:

Renata Bajdan

Mariola Świątkowska- Kruk

Agata Sylwanowicz