SPOTKANIE AUTORSKIE z markiem krajewskim

Zapraszamy 6 października 2017 r. na godz. 19.00 do Galerii Kina Goplana na spotkanie autorskie z Markiem Krajewskim.

Marek Krajewski jest znanym pisarzem, laureatem Paszportu Polityki. To również filolog klasyczny, specjalista w zakresie językoznawstwa łacińskiego, doktor nauk humanistycznych i były wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego.

Od 2007 r. zawodowo trudni się pisarstwem, pisze kryminały. Bohaterami jego książek są m. in. Eberhard Mock – pracownik wrocławskiego Prezydium Policji, komisarz Edward Popielski i nadkomisarz Jarosław Pater (ten cykl napisał wspólnie z Mariuszem Czubajem). Jego powieści rozgrywają się we Wrocławiu (dawnym i współczesnym), w Trójmieście, Lwowie, Darłowie…

Krytycy dostrzegają w twórczości pisarza elementy czarnego kryminału i horroru, twierdzą, że styl jego pracy nawiązuje do chandlerowskiej tradycji gatunku.

Książki Marka Krajewskiego zostały przetłumaczone na 18 języków: angielski, chorwacki, czeski, duński, francuski, grecki, hebrajski, hiszpański, holenderski, litewski, niemiecki, norweski, rosyjski, szwedzki, słowacki, ukraiński, węgierski i włoski.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Program Partnerstwo dla książki w ramach projektu „Droga do biblioteki”.