Spartakiada z brązem

Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy „Radość” w Połczynie-Zdroju brali udział w VIII Spartakiadzie „Na Leśnej” w Sławoborzu oraz XI Spartakiadzie Osób Niepełnosprawnych „Krok bliżej Paraolimpiady” w Krzęcinie.

Głównymi celami zawodów są integracja, zagospodarowanie wolnego czasu i motywowanie do uprawiania sportu wśród osób niepełnosprawnych.

Z połczyńskiego ośrodka uczestniczyło w tych zawodach siedmiu znakomitych sportowców. Wymieniając się w konkurencjach indywidualnych brali udział wszyscy wspaniali zawodnicy, natomiast w konkurencjach grupowych dodatkowo uczestniczyli również opiekunowie. Wprawdzie w Sławoborzu zajęli piąte miejsce, niestety nie dali rady w przeciąganiu liny, z kolei w Krzęcinie zdobyli brązowy medal.

Choć konkurencje były trudne, a z nieba lał się żar, to mimo wszystko uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Organizatorzy zapewnili świetną zabawę i pyszny poczęstunek. Duch walki też był ogromny, dlatego w dobrych humorach i ze wspaniałymi nagrodami zawodnicy wrócili do Ośrodka. Za rok też pragną wybrać się do zaprzyjaźnionych ośrodków, tym razem z myślą o złotym medalu.