ŚDs na dożynkach

7 września 2019 r. uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy ,,Radość” w Połczynie-Zdroju odwiedzili wieś Gawroniec, która była gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminnych.

Po uroczystej mszy świętej starosta i starościna dożynek w pięknej dorożce z bochnem chleba rozpoczęli korowód wieńców dożynkowych wykonanych przez sołectwa naszej gminy. Po przywitaniu wszystkich gości, rolników i mieszkańców z całej gminy Burmistrz Sebastian Witek mówił o zmaganiach rolników, ich trosce o jakość zbiorów, szacunku i miłości do ziemi ojczystej, kultywowaniu tradycji i polepszeniu jakości codziennego życia na wsi, po czym częstował mieszkańców bochnem chleba dożynkowego życząc, by żadnemu człowiekowi go nie zabrakło.

Po ceremonii dożynek uczestnicy oglądali występy zespołu ludowego, dziecięco-młodzieżowych zespołów w kolorowych strojach. Uczestnicy placówki mieli okazję podziwiać rękodzieło artystyczne i wymyślne dekoracje. Przy stoiskach ze specjałami wiejskiej kuchni, za drobną opłatą można było spróbować np. chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, różnego rodzaju ciasta, nalewki, które zostały przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy.