Ścieżka edukacyjna uatrakcyjniła Park Zdrojowy

W połczyńskim Parku Zdrojowym zamontowane zostały tablice informacyjne składające się na ścieżkę edukacyjno-przyrodniczą. Jej wytyczenie jest jednym z działań przeprowadzonych w ramach projektu zrealizowanego przez Urząd Miejski.
Nowa ścieżka edukacyjno-przyrodnicza nosi nazwę „Park Zdrojowy w Połczynie-Zdroju” i składa się z ośmiu tablic. Trzy z nich znajdują się we francuskiej części parku i są wykonane z ozdobnych metalowych elementów, które dobrze komponują się z „londyńskimi” latarniami i pasują do stylistyki tej części parku. Opisy i fotografie pierwszych trzech tablic ścieżki zawierają informacje dotyczące historii lecznictwa uzdrowiskowego w Połczynie-Zdroju, opisu parku francuskiego i surowców leczniczych stosowanych w połczyńskich sanatoriach (borowina, solanka). Kolejnych pięć tablic znajduje się w angielskiej części parku i jest rozmieszczonych między pierwszym stawem a źródełkiem za sanatorium „Borkowo”. Tablice wykonane w obudowie drewnianej informują o następujących zagadnieniach: angielska części parku, stawy i rzeka Wogra, sosna Jeffreya i skrzyp olbrzymi, formy ochrony parku, Wilcze Jary i Dolina 5-ciu Jezior.
Ścieżka została wykonana w ramach projektu pod nazwą „Edukacja ekologiczna i promocja walorów przyrodniczych zabytkowego Parku Zdrojowego w Połczynie-Zdroju” współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. W ramach tego samego projektu wydany został album fotograficzny pod tytułem: „Park Zdrojowy w Połczynie-Zdroju”. (tch)