Salezjańskie Igrzyska w Połczynie

W dniach 29-31 czerwca 2009 w Połczynie-Zdroju odbywały się XIV Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Impreza była zwieńczeniem Dni Otwartych Hali Widowiskowo-Sportowej oraz akcji: „Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich 2009”.

Impreza rozpoczęła się w piątek wieczorem od ceremonii otwarcia z udziałem władz samorządowych Połczyna-Zdroju, Starostwa Powiatowego w Świdwinie oraz Zarządu Stowarzyszenia Lokalnego SALOS RP. W trakcie inauguracji zostały zaprezentowane zespoły drużyny biorące udział w Igrzyskach – łącznie około 400 zawodników.
Kolejnego dnia od samego rana trwały rozgrywki niemal we wszystkich obiektach sportowych na terenie naszej gminy. W Hali Widowiskowo-Sportowej trwały rozgrywki siatkarskie, w Sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 grano w tenisa stołowego a w Zespole Szkół w Redle królowała siatkówka. W rozgrywkach brała udział reprezentacja połczyńskiego Salosu.
Po całodziennych rozgrywkach o godzinie 20.00 w amfiteatrze odbyło się ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród i upominków. Imprezę zakończył koncert zespołu „Bosco” z Ostrowa Wielkopolskiego.