REMONT CMENTARZA I ULICY SOLANKOWEJ Z UNIJNYCH FUNDUSZY

Samorząd Połczyna-Zdroju uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej na remont cmentarza i wymianę chodników na ulicy Solankowej. W dniu 20 sierpnia br. w Urzędzie Miejskim w Połczynie Zdroju miało miejsce podpisanie umowy w tej sprawie.

Podpisanie umowy dofinansowania inwestycji modernizacji cmentarza i chodników na ul. SolankowejUmowa dotyczy dofinansowania realizacji inwestycji „Modernizacja zabytkowego cmentarza komunalnego oraz chodników przy ulicy Solankowej w Połczynie-Zdroju, jako element podnoszenia atrakcyjności turystycznej obszaru MLGR”. Podpisania dokumentu dokonał Jarosław Rzepa, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i Barbara Nowak, burmistrz Połczyna-Zdroju.

W zakres operacji wchodzi modernizacja kaplicy cmentarnej, oświetlenie cmentarza, ogrodzenie cmentarza komunalnego wzdłuż ulicy Wąskiej oraz przebudowa chodników na ulicy Solankowej. Całkowity koszt operacji to 1 038 032,41 złotych, a kwota dofinansowania w ramach PO RYBY na lata 2007-2013 to 743 000 złotych.

W ramach odrębnego projektu dofinansowanego z funduszy PO RYBY 200-2013 związanego z inwentaryzacją Parku Zdrojowego przewidziane jest wykonanie nowego ogrodzenia parku od strony ulicy Solankowej, co dodatkowo poprawi wizerunek tej części miasta.