Pszczółki, Motylki i barwne roślinki

Dzieci z grup Motylków i Pszczółek z Przedszkola Samorządowego „Słoneczna Kraina” w Redle wybrały się na wycieczkę do miejsca barwnych roślin- Ogrodów HORTULUS w Dobrzycy.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania ogrodów tematycznych. Znajduje się w nich blisko 30 różnych ogrodów o różnej tematyce i stylistyce. Na powierzchni 5,5 ha są ogrody inspirowane naturalnym krajobrazem (skalne, leśne, wodne), kulturą różnych narodów (japoński, francuski) oraz oryginalne ogrody zmysłów w stylu angielskim.

Następnie dzieci uczestniczyły w lekcji przyrodniczej, podczas której mogły się dowiedzieć o życiu niektórych gatunków ptaków, między innymi bociana oraz  poznać rośliny, których owoce i nasiona stanowią pożywienie dla ptaków i drobnych zwierząt. Po zajęciach nie mogło zabraknąć zabawy na placu przygotowanym dla dzieci.

Pobytowi dzieci w Ogrodach Hortulus towarzyszyła piękna pogoda i radosna atmosfera. Wyjazd dostarczył wielu wrażeń estetycznych i był też ciekawą lekcją przyrody w terenie. Dzieci czekają już na kolejną wycieczkę, tym razem do Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior w Szczecinku.

Hortulus to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat. Składa się z dwóch zespołów ogrodowych o odmiennym charakterze – Ogrodów Tematycznych Hortulus oraz Ogrodów Hortulus Spectabilis. Zespoły ogrodowe, oddalone są od siebie o 2 km, a między nimi znajduje się teren Szkółki Roślin Ozdobnych Hortulus.

Wyjazd zrealizowano w ramach projektuWyjazdy studyjne i szkolenia dla młodych ludzi ukierunkowane na podnoszenie wiedzy z zakresu ochrony środowiska”, który współfinansowany jest za środków „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.