Przewodnik poszukiwany

Wkrótce Burmistrz Połczyna – Zdroju Sebastian Witek ogłosi konkurs na trasę turystyczną po mieście. W konkursie chodzi też o znalezienie osób mogących pełnić rolę przewodników. W kurorcie niestety ich brakuje.

Dla laureatów przewidziane są atrakcyjne nagrody finansowe. Za pierwsze miejsce nagroda wynieść ma 1000 zł brutto, za drugie 600 zł, natomiast za trzecie – 400 zł. Dodatkowo, każdy laureat otrzyma tytuł Polecany Przewodnik Miejski po Połczynie-Zdroju. Ten tytuł będą mogli otrzymać także inni uczestnicy, jeżeli znajdą uznanie Komisji Konkursowej. Dla chętnych miasto będzie pośredniczyło w sprzedaży tej oczekiwanej usługi.

– Od pierwszych dni kadencji spotykam się z uwagami na temat braku osób oprowadzających po Połczynie-Zdroju, nawet jeśli mieliby to być amatorzy, którzy mają odpowiednią wiedzę i umieją ciekawie opowiadać – komentuje Burmistrz S. Witek. – Takie potrzeby zgłaszają zarówno turyści, jak i kuracjusze chcący urozmaicić swój pobyt w uzdrowisku. Dlatego podejmujemy próbę odpowiedzi na ten brak i samodzielnego wykreowania przewodników przez gminę.

Komisja oceniać będzie zarówno nadesłane prace zawierające propozycje tras turystycznych, jak też sprawdzi je w terenie. Kandydat do tytułu polecanego przewodnika będzie musiał oprowadzić komisję po wyznaczonej przez siebie trasie. Czas jej trwania nie powinien przekraczać 1,5 – 2 godzin piechotą. Wskazane jest, aby w jej trakcie uczestnicy zapoznali się z charakterystycznymi miejscami okolicy, ale też mieli możliwość nabycia lokalnych produktów i pamiątek.

Ogłoszenie o konkursie już wkrótce na stronach internetowych Połczyna-Zdroju. Zapraszamy do uczestnictwa!