Przekaż 1% na Sołectwo Zajączkówko

Sołtys Zajączkówka i jednocześnie Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Połczynie-Zdroju Mariusz Rutkowski otrzymał z rąk Burmistrza Sebastiana Witka materiały promujące zbieranie środków finansowych z 1% na rzecz sołectwa.

Zebrane środki po podsumowaniu zostaną przeznaczone na cel wybrany przez mieszkańców Sołectwa. Aby wesprzeć Zajączkówko wystarczy w odpowiedniej rubryce PIT-u wpisać dane obdarowywanego: KRS Fundacji Dla Środowiska – 0000146454 oraz cel szczegółowy „Sołectwo Zajączkówko”.

UWAGA: Istnieje specjalny PIT do wskazywania OPP dla emerytów i rencistów

Emeryci i renciści mogą korzystać z ułatwień w przekazywaniu 1%. Ułatwieniem jest specjalny formularz PIT-OP.

Emeryt nie musi wyliczać, jaką kwotę stanowi jego 1%. Wystarczy, że wskaże organizację pożytku – poda jej KRS. Rubryki dotyczące przekazania 1% wyglądają w PIT-OP tak samo jak rubryki jednoprocentowe innych PIT-ów umożliwiających dokonanie alokacji.

Oświadczenia o przekazaniu 1% organizacji pożytku publicznego PIT-OP można znaleźć tutaj:

https://www.podatki.gov.pl/media/3631/pit-op.pdf

Każdy może przyczynić się do poprawy sytuacji. Co roku 700 milionów złotych nie zostaje wcale spożytkowanych, ponieważ prawie połowa Polaków nigdzie nie przekazuje 1% podatku dochodowego. To świetne źródło wsparcia dla małej społeczności. Gromadzenie środków przy pomocy wspólnego „jednego procenta” nic nie kosztuje. Ale dać może wiele!

Szczegóły dotyczące możliwości zbierania środków znajdują się pod tym linkiem: https://lokalny.org/

Dodatkowego wsparcia udzielają także pracownicy Fundacji: https://ndsfund.org/