Przedszkolaki już wiedzą jak ratować

W dniu 04.04.2019r. Przedszkole Samorządowe „Słoneczna Kraina” w Redle gościło ratownika medycznego i zarazem Instruktor Pierwszej Pomocy Michała Kleszcza. To było miłe, ale przede wszystkim ważne spotkanie, w którym udział wzięły wszystkie dzieci z trzech grup.

Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

Na samym początku Pan Michał pokazał dzieciom jak wygląda strój, w którym pracuje na co dzień i wytłumaczył, dlaczego jest koloru czerwonego. Wyjaśnił również, na czym polega jego praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Powiedział także, aby każde dziecko znało swój adres zamieszkania i sprawdził, czy znają numer telefonu alarmowego. Wszystkie dzieci spisały się na medal.

– Mamy nadzieję, że spotkanie to pomogło zaszczepić ideę konieczności pomocy osobom potrzebującym i że nasi wychowankowie już nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego ratunku i będą wiedzieli, jak mogą pomóc – mówi z przekonaniem Izabela Zaziemska, Dyrektor Przedszkola. – Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia. Naszemu Gościowi – Panu Michałowi – bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.