PRZEDSTAWIENIA TEATRALNE DLA DZIECI Z OKAZJI OTWARCIA LATA I MAGICZNEJ ULICY PARASOLI

Z okazji uroczystego otwarcia „Magicznej Ulicy Parasoli”, Centrum Kultury zorganizowało wiele atrakcji dla Mieszkańców oraz licznie odwiedzających Połczyn-Zdrój w tym dniu turystów. Od samego rana na połczyńskim deptaku odbywały się przedstawienia teatralne dla dzieci w wykonaniu Teatru Łata z Poznania w ramach VIII edycji wędrującego festiwalu „Teatr w Małym Mieście”. Najmłodsi wraz z rodzicami obejrzeli dwa spektakle “Morskie opowieści” oraz “Podróże dookoła świata”.

SPEKTAKL „MORSKIE OPOWIEŚCI”

To spektakl utrzymany w konwencji teatru ruchu, o lekkiej formie z wyraźnymi odniesieniami do slapsticku, rodem z niemego kina – uczy i bawi jak filmy z Charlie Chaplinem. Spektakl opowiada historię pary bohaterów, którzy wyruszają w rejs. Choć początkowe relacje między głównymi bohaterami nie należą do najbardziej udanych, to wspólne przygody zacieśniają ich więzi, co w finale kiełkuje prawdziwym uczuciem. Jest to więc spektakl nie tylko o odwiecznym pragnieniu i poszukiwaniu przygód ale i o znalezieniu prawdziwego skarbu jakim jest przyjaźń. Okazuje się bowiem, iż ciągle czegoś szukamy nie dostrzegając , że to, co najcenniejsze jest tuż obok nas.

SPEKTAKL „PODRÓŻE DOOKOŁA ŚWIATA”

To interaktywny program teatralny dla dzieci, podczas którego widzowie wraz z aktorami odwiedzają najdalsze zakątki świata. Magiczna podróż zawiedzie ich na Dziki Zachód, do Hiszpanii, do Afryki, do Mroźnej Krainy Eskimosów i do Szkocji. W każdym zakątku świata dzieci poznają specyfikę danego regionu uczestnicząc w charakterystycznych zabawach i etiudach teatralnych, prowadzonych przy typowej dla danego miejsca muzyce. Jest to dynamiczny spektakl, pełen balonowych niespodzianek, okraszony deszczem wystrzałowych konfetti, w który chętnie włączają się również i dorośli.

Wydarzenie to było możliwe w realizacji dzięki współpracy połczyńskiego Centrum Kultury z Fundacją Wspierania Twórczości Niezależnej. Połczyn-Zdrój był jedną z 19 miejscowości w Polsce, gdzie realizowany był ten projekt. Został on dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Fundacji PZU.