Projekt „Razem możemy więcej”

Od 1. marca w naszym mieście działa projekt „Razem możemy więcej”. Polega on m.in. na spotkaniach z ciekawymi ludźmi, psychologami i pedagogami co najmniej raz w tygodniu w Punkcie Integracji Społecznej przy ul. Kościuszki 5.
Do udziału w zajęciach przystąpiło kilka osób z naszego gimnazjum w Połczynie-Zdroju. Pierwsze spotkanie organizacyjne, które odbyło się 4. marca miało na celu poznanie się. Na drugim spotkaniu natomiast grupa stworzyła własny kontrakt, dotyczący naszego zachowania się podczas zajęć. Omówiliśmy też zasady współpracy w grupie. Zaplanowaliśmy w najbliższym czasie spotkanie z panią Barbarą Wincewicz, która jest jedną z pierwszych mieszkanek Połczyna-Zdroju. Mamy nadzieję, że zaskoczy nas swoją historią.
W piątek 13.03 odbył się pierwszy Dyskusyjny Klub Filmowy w Punkcie Integracji Społecznej. Sami wybieraliśmy film i zdecydowaliśmy się na obraz pt.: „Nasza Klasa”. Jest to historia dwóch chłopców Joosepa i Kaspara postawionych przeciwko reszcie szkoły. Joosep jest nowym uczniem. Trudno mu wejść w kontakty z kolegami, jest cichy i zamknięty. Film naprawdę daje dużo do myślenia. Uważam, że warto go obejrzeć i polecam wszystkim.
Na pierwszy dzień wiosny zaplanowaliśmy ognisko. Naszym zadaniem jest wyszukać odpowiednie miejsce, załatwić drewno, „wykombinować” coś na ząb.
Ponadto w ramach projektu będą zajęcia związane z działalnością społeczną t.j. Młodzieżowa Rada Miejska, warsztaty dziennikarskie, wolontariat, wiele zajęć sportowych, takie jak np. rajdy rowerowe i wycieczki. Dla najwytrwalszych czekają nagrody i atrakcje, a na zakończenie wielki spływ kajakowy. Kolejne spotkania i przeżycia przed nami!

Kinga Wilk