Prezydent w Połczynie

Zastępca Prezydenta Koszalina z roboczą wizytą w Połczynie-Zdroju. Wojciech Kasprzyk z Burmistrzem Sebastianem Witkiem omawiali w czwartek (21.02.2019r.) sprawy dotyczące współpracy w zakresie ochrony środowiska oraz kultury.

– Regionalny, wspólny kalendarz imprez, to jedna z prawdopodobnych płaszczyzn współpracy z okolicznymi gminami, a nawet z tak dużym partnerem, jakim jest Miasto Koszalin – podsumowuje Burmistrz Witek. – To na razie wstępne rozmowy, ale wyznaczające dalszy kierunek.

Na zasadzie wspólnej marki promują się już całe regiony za granicą (np. we Włoszech Cinque Terre). W Polsce to Regio Resovia zrzeszający gminy z powiatu rzeszowskiego, czy gminy Wisła i Ustroń, które ruszyły ze wspólną akcją rabatową, skierowaną do turystów. Obejmuje ona m.in. darmowy przejazd koleją między tymi miejscowościami., wspólny kalendarz imprez czy wspólną akcję rabatową.

W spotkaniu uczestniczyła także Zastępca Burmistrza Emilia Mazur, Sekretarz Gminy Jacek Brzozowski oraz Marek Gutowski, Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami Skarbu Państwa i Przekształceń w Urzędzie Miejskim w Koszalinie.

Spotkanie Wiceprezydenta Koszalina i Burmistrza Połczyna-Zdroju