Połczyn-Zdrój zaprasza na ogólnopolski Festiwal i Warsztaty tańca

W dniach od 20 do 28 lipca 2019 w Połczynie Zdroju odbywać się będzie ogólnopolski festiwal tańca “Na Bosaka”.

Festiwal  to prawie 500 godzin zajęć warsztatowych, w których bierze udział co roku blisko 150 tancerzy i miłośników tańca z całej Polski. Ponadto Festiwal “Na Bosaka” organizowany w Połczynie-Zdroju  od 2013 roku oferuje mieszkańcom miasta, uczestnikom warsztatów oraz gościom spoza Połczyna-Zdroju różnorodny program wydarzeń takich jak pokazy filmowe, działania happeningowe w przestrzeni miasta, wykłady tematyczne oraz spektakle młodych twórców. 

W tym roku po raz pierwszy w ramach festiwalu widzowie będą mogli podczas 2 wieczorów w Centrum Kultury w Połczynie Zdroju zobaczyć 4 spektakle wybitnych artystów polskiego tańca.

W programie festiwalu znajdą się także lekcje otwarte dla mieszkańców, pokazy powarsztatowe, widowisko taneczne w Amfiteatrze Zdrojowym, wydarzenia towarzyszące, wieczorne jamy taneczne z muzyką na żywo, prezentacje filmów tańca, wykłady, panele dyskusyjne i imprezy integracyjne.

Pełen program Festiwalu oraz wydarzeń towarzyszących znajduje się na stronie: www.polczynnabosaka.pl

UWAGA: Trwają wciąż zapisy na kultowe dzięki swojej kadrze i atmosferze Ogólnopolskie Warsztaty Tańca Współczesnego “Na bosaka” w Połczynie-Zdroju, które odbędą się po raz szesnasty w terminie 21-27.07.2019.

Każdego roku organizatorzy proponują bogatą ofertę zajęć, są to także jedyne warsztaty gdzie można uczyć się od ponad dwudziestu wybitnych polskich artystów tańca, tancerzy, choreografów i pedagogów.

Tegoroczna edycja warsztatów dodatkowo pokaże w jaki sposób trening sztuk walki może wzbogacić sztukę taneczną, proponując po raz pierwszy ścieżkę tematyczną Bojowy Partnering oraz trzy zajęcia warsztatowe do wyboru: Sztuki walki w kontakt improwizacji, Kung-fu oraz Taniec współczesny z Capoeirą.

Uczestnicy sami układają sobie plan 6 dni zajęć, wybierając spośród 30 warsztatów i ścieżek tematycznych, zgodnie ze swoim poziomem zaawansowania: Otwartym, Doświadczonym lub Mistrzowskim.

Festiwal “Na Bosaka” został dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa  Zachodniopomorskiego oraz Gminę Połczyn – Zdrój.

Autorem zdjęć jest M. Zakrzewski.