by
on
under
Permalink

Połczyn-Zdrój – kurort z duszą

Połczyn-Zdrój to renomowany, zachodniopomorski kurort położony w sercu Pomorza Zachodniego. Prawdziwym skarbem ziemi połczyńskiej jest znakomitej jakości borowina, solanki i niepowtarzalny, łagodny mikroklimat. Wysoka jakość surowców leczniczych sprawiła, że tradycje uzdrowiskowe Połczyna Zdroju sięgają XVII wieku. Rozkwit kurortu przypadł na początek ubiegłego stulecia, kiedy ówczesny Bad Polzin był zapleczem uzdrowiskowym Berlina. Od tamtej pory rozwój lecznictwa trwa nieprzerwanie, a jakość usług leczniczych jest doceniana przez najbardziej wymagających kuracjuszy.

Najważniejsze atrakcje Połczyna-Zdroju to Park Zdrojowy i starówka z zachowanym od średniowiecza zabytkowym układem urbanistycznym. Wąskie, brukowane ulice oraz nastrojowe kawiarenki w połączeniu z pobliską parkową zielenią przynoszą relaks i wytchnienie po zabiegach leczniczych.

Połczyn-Zdrój to jednak nie tylko miasto. Pobliskie jeziora, lasy bukowe i liczne wzgórza morenowe sprawiają, że okolice te zwane są „Szwajcarią Połczyńską”. Różnorodność krajobrazów, gęsta sieć szlaków pieszych i rowerowych, gospodarstwa agroturystyczne – to wszystko sprawia, że okolice Połczyna to kraina udanego wypoczynku.