Połczyn na święcie turystyki

W dniach 21-24 października 2009 odbyły się największe pod względem liczby wystawców targi turystyczne w Polsce. Międzynarodowe Targi Turystyczne TOUR SALON w Poznaniu były okazją do wręczenia odznaczeń za „Zasługi dla Turystyki” – jedno z nich trafiło do Połczyna-Zdroju.
Targi TOUR SALON organizowane od 20 lat gromadzą co roku blisko 800 wystawców z kilkudziesięciu krajów oraz wielotysięczną publiczność – zarówno profesjonalistów z branży turystycznej, dla których wydarzenie to jest jednym z najważniejszych w ciągu całego roku, jak i klientów indywidualnych. Na targach ze swoimi atrakcjami i produktami turystycznymi prezentowały się wszystkie polskie regiony oraz liczne kraje, z ofertami na najbliższe sezony – biura podróży i touroperatorzy. Wśród wystawców byli także gestorzy bazy noclegowej, hotele i obiekty z ofertą SPA & wellness, przewoźnicy oraz wiele innych podmiotów z branży. Oferta turystyczna Połczyna-Zdroju była dostępna na stoisku promocyjnym Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Pojezierza Drawskiego.
Podczas tegorocznej edycji targów miały miejsce uroczyste ogólnopolskie obchody Światowego Dnia Turystyki, w którego ramach wręczone zostały m.in. odznaczenia Ministra Sportu i Turystyki za „Zasługi dla Turystyki”. Jedną z około 30 (z całego kraju) odznaczonych osób była Burmistrz Połczyn Zdroju Pani Barbara Nowak. Odznaczenie wręczała Katarzyna Sobierajska – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, która gratulując Barbarze Nowak podkreśliła wkład samorządu na rzecz utrzymania parku zdrojowego oraz zaangażowanie p. burmistrz w rozwój nowego produktu turystycznego „Polodowcowa Kraina Drawy i Dębnicy”. W trakcie tego spotkania wręczono także Certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej za Najlepszy Produkt Turystyczny.