Piknik unijny nad zalewem-fotorelacja

1 maja nad połczyńskim zalewem odbył się festyn z okazji 10 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Majówka rozpoczęła się barwnym korowodem uczniów gminnych szkół, który wyruszył z Placu Wolności i przeszedł ulicami miasta, następnie alejami Parku Zdrojowego, aby dotrzeć do zalewu.

Tutaj dzieci zaprezentowały występy artystyczne o krajach członkowskich Unii Europejskiej. Szkoła w Redle przygotowała stoisko z wypiekami mającymi prezentować europejskie przysmaki. Grupy artystyczne z Centrum Kultury przedstawiły tańce rodem z Hiszpanii i Irlandii. W podziękowaniu za występy i wielkie zaangażowanie wszyscy uczestnicy otrzymali małe upominki promocyjne z logo UE i Połczyna-Zdroju.

Po drugiej stronie Wogry rozcierało się królestwo zabawowe. Nasi mieszkańcy mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie i przeprawowe na fascynującym stoisku przygotowanym przez grupę zapaleńców Survival Brothers. Maluchy wyskakały się na tzw. „dmuchańcach” i trampolinie. Mnóstwo wesołych zabaw i konkursów przeprowadziły panie z gminnych świetlic wiejskich. Radosne wyławianie jabłek z miski pełnej wody, malowanie twarzy, odgadywanie zagadek w grze „Połczyn-Zdrój kurort z duszą” czy wreszcie zabawa w modowego designera na wiele godzin przyciągnęły uwagę dzieci.
W tym czasie dorośli zasiadali w kajakach, aby popływać na zalewie, a nawet się pościgać. Bowiem podczas festynu odbyło się kilka zawodów i turniejów, tj. turniej szachowy, wędkarski, piłki plażowej, zawody kajakowe i latawcowe.

A wieczorem, mimo niskiej temperatury, nad zalewem wrzało! Wystąpiły gwiazdy polskiej estrady Łukasz Zagrobelny oraz zespół „Czarno-Czarni”. W przewie między koncertami mieszkańcy wypuścili na wody zalewu lampiony szczęścia.
Piknikowy charakter festynu, świetni artyści i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych sprawiło, że 10 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej zapisze się w pamięci mieszkańców, ale również kuracjuszy i turystów przebywających w naszym mieście.

Na zorganizowanie tego wydarzenia Urząd Miejski uzyskał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Współfinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

getimg (1)